11. kolejka klasy A. Kadra Zawiszy na mecz z Gryfem Piaseczno

29 października (godz. 12:00) lider grupy I klasy A Zawisza Bydgoszcz będzie podejmował w Potulicach LZS Gryf Piaseczno, dziewiątą drużynę w rozgrywkach. W przeszłości nigdy nie miała miejsca rywalizacja ligowa i towarzyska wymienionych drużyn. Ekipa z Piaseczna jest więc kolejnym nowym zespołem na piłkarskiej mapie niebiesko-czarnych.

Gryf Piaseczno do klasy A awansował po minionym sezonie, w którym debiutował w rozgrywkach związkowych. Uprzednio drużyna spod znaku LZS grała z sukcesami w lidze powiatowej. Ligową rywalizację w klasie A Gryf rozpoczął od klęski 0:8 w Raciążu, gdzie uległ miejscowemu Rawysowi. Później jednak ekipa z Piaseczna osiągała coraz lepsze wyniki. Pokonała m.in. Victorię Koronowo 2:0, a w ostatniej kolejce wygrała 2:1 z Victorią Niemcz. Gryf zdobył 11 punktów (3 zwycięstwa, 2 remisy, 5 porażek), bramki 20:29. Ciekawym zawodnikiem w ekipie rywala jest Artur Jasiek, który oprócz piłkarskiej pasji, ma jeszcze inne hobby – górską wspinaczkę. I to na wysokim poziomie! 14 lutego 2017 roku ten mieszkaniec Piaseczna zdobył najwyższy szczyt Andów – Aconcaguę (6962 m n.p.m.). Najskuteczniejszym piłkarzem Gryfa jest 31-letni Kamil Jeliński, niegdyś grający w Kamionce Kamień Krajeński, który zaledwie w sześciu spotkaniach zdobył aż 10 bramek i jest na trzecim miejscu klasyfikacji strzelców grupy I. Ostatni raz pojawił się jednak na boisku 24 września. 19-letni Dominik Narloch trzykrotnie trafiał do siatki.

Trener Jacek Łukomski ustalił kadrę meczową na niedzielne spotkanie z ekipą z Piaseczna. Niektórzy z zawodników nadal leczą kontuzje i nie mogli być brani pod uwagę. Przymusową przerwę za cztery żółte kartki mają: kapitan drużyny Adam Wiśniewski i Adrian Brzeziński. Szkoleniowiec Zawiszy powołał następujących zawodników:

Bartosz Bąk

Patryk Bereza

Patryk Błażejewicz

Artur Cielasiński

Tomasz Detmer

Paweł Kanik

Cezary Kiełpinski

Jakub Konopczyński

Sergiusz Kot

Kamil Marczuk

Marcin Niwiński

Arkadiusz Nowicki

Wojciech Ruczyński

Bartosz Stoppel

Jan Stypczyński

Tomasz Widomski

Oskar Ziemba

Zbiórka o godz. 09:30 na stadionie przy ul. Słowiańskiej.

Jeśli któryś z zawodników nie będzie mógł wziąć udziału w meczu powinien niezwłocznie zawiadomić kierownika drużyny, Krzysztofa Jóźwika (numer tel. 507 443 158).

Sędzią głównym spotkania Zawiszy z LZS Gryf Piaseczno będzie Dawid Kosmal (Brzoza), a jego asystentami zostali Adrian Popławski (Bydgoszcz) i Mirosław Oparczyk (Zamość).

Pozostałe mecze 11. kolejki klasy A (grupa: Bydgoszcz I):

28.10.2017. 12:00: Krajna Sępólno Krajeńskie – GLKS Osielsko

28.10.2017. 13:00: Tucholanka Tuchola – Fala Świekatowo