Czy potyczka z Zalesiem znów zwycięstwo przyniesie?

W 18. kolejce klasy B (grupa III) lider Zawisza Bydgoszcz w Potulicach będzie gospodarzem meczu z Zielonymi Zalesie (siódme miejsce w tabeli). Mecz zaplanowano na 21 maja (niedziela, godz. 11:00). W rundzie jesiennej Zawisza zwyciężył w Zalesiu 2:0 (0:0) po golach Przemysława Marchwanta i Wojciecha Ruczyńskiego. Niebiesko-czarni wygrywając w minionej kolejce w Sadkach 9:1 byli bliscy poprawienia rekordowo wysokiego zwycięstwa w historii klubu, w ligowych spotkaniach wyjazdowych. Wyrównali jednak rekord z 1962 roku, gdy 30 września w meczu III ligi Zawisza w Ciechocinku pokonał 9:1 (5:0) miejscowy Zdrój. Warto przypomnieć, że wówczas bramki zdobyli: Ryszard Kamiński 4, Bronisław Waligóra i Ryszard Kremer po 2 oraz Stanisław Gadecki. Bydgoska drużyna aktualnie notuje najdłuższą w historii serię zwycięstw. Czy w potyczce z Zielonymi Zalesie odniesie 15 zwycięstwo z rzędu?

K-P ZPN wyznaczył na niedzielne spotkanie po raz kolejny trzech sędziów z Bydgoszczy. Jako arbiter główny mecz prowadzić będzie Damian Dorn, który był drugim asystentem w ostatnim meczu Zawiszy z GLZS Sadki. Jego asystentami będą: Bartosz Kosiak i Krzysztof Kanclerz. Drugi z wymienionych występował niegdyś w barwach Zawiszy na poziomie IV ligi (2004 rok i w sezonie 2006/2007).

W minionej kolejce Wojciech Ruczyński (Zawisza) powiększył swój dorobek bramkowy o jedno trafienie i nadal przewodzi stawce najlepszych strzelców klasy B (grupa III). Jego najgroźniejszy konkurent Kacper Sapa (Wisła Fordon) nie grał, bo jego drużyna miała pauzę. Napastnik Zawiszy zdobył dotąd 19 bramek i wyprzedza zawodnika Wisły o trzy gole. Do czołówki najskuteczniejszych dołączył Paweł Kanik, który tylko w wiosennych występach aż dziesięciokrotnie pokonał bramkarzy przeciwników. Najlepszym strzelcem w ekipie niedzielnego rywala jest Rafał Grzelak, który zdobył 11 goli, a 5 trafień ma na koncie Paweł Piechowiak. Trener Patryk Zarosa ustalił kadrę na mecz z Zielonymi Zalesie, liczącą 18 zawodników. Do drużyny po wyleczonym urazie wrócił jej kapitan Adam Wiśniewski. W kadrze zabrakło m.in. kontuzjowanych: Nikodema Kasperczaka, Patryka Kuczawskiego i Marcina Szmańkowskiego. Szkoleniowiec Zawiszy na spotkanie z Zielonymi powołał następujących zawodników:

Bartosz Bąk

Patryk Bereza

Krystian Jabłoński

Paweł Kanik

Sebastian Każuro

Cezary Kiełpinski

Sergiusz Kot

Kamil Marczuk

Marcin Niwiński

Maciej Nowacki

Wojciech Ruczyński

Michał Setlak

Bartosz Stoppel

Ernest Szumla

Patryk Szymański

Tomasz Widomski

Adam Wiśniewski

Oskar Ziemba

Wyjazd do Potulic nastąpi o godz. 09:15 z parkingu przy ul. Świętej Trójcy (nieopodal budynku ZUS i stacji benzynowej). Wyjazd z parkingu przed stadionem Zawiszy jest niemożliwy z uwagi na organizowany 2. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy. Jeżeli któryś z zawodników nie będzie mógł uczestniczyć w meczu, powinien poinformować kierownika drużyny, Leszka Pawlikowskiego (tel. 503 949 121).

Pozostałe mecze 18. kolejki klasy B (grupa: Bydgoszcz III):

20.05.2017. 11:00: Akademia Futbolu Brzoza – Iskra Zamość-Rynarzewo

20.05.2017. 17:00: Wisła Fordon – Zorza Ślesin

21.05.2017. 13:00: Olimpia Wtelno – GLZS Sadki

21.05.2017. 14:00: Skra Paterek – Ramiel Bydgoszcz

Victoria Kołaczkowo – pauza.