Grają Fala i Zawisza, jakby jeszcze ktoś nie słyszał

14 października (godz. 15:00) wicelider rozgrywek Zawisza Bydgoszcz rozegra chyba najważniejszy mecz rundy jesiennej sezonu 2017/2018 w klasie A. Na stadionie w Potulicach podejmować będzie lidera tabeli bydgoskiej grupy I – Falę Świekatowo. Rywal zaliczył ligowy falstart, bo w spotkaniu inaugurującym rozgrywki zremisował 2:2 na własnym boisku z Victorią Koronowo. Później jednak odniósł aż 7 kolejnych zwycięstw! Bydgoska drużyna poza „wpadką” w Raciążu, gdzie przegrała 0:1 z Rawysem, również wygrała 7 spotkań. W przeszłości nigdy nie doszło do rywalizacji Zawiszy i Fali.

W drużynie rywala, który w ubiegłym sezonie zajął wysokie, trzecie miejsce w grupie I klasy A, gra kilku bardzo ciekawych i dobrych zawodników. Jednym z nich jest 20-letni napastnik Maciej Kwasigroch, który piłkarską przygodę zaczynał w Świekatowie, ale jako 13-letni chłopak trafił do Lecha Poznań. W 2014 roku z „Kolejorzem” został mistrzem Polski juniorów młodszych. Był reprezentantem Polski w kategoriach juniorskich (U-14, U-16). Występował w rezerwach klubu ze stolicy Wielkopolski. W 2016 roku przeszedł do Wdy Świecie, skąd powrócił do Fali. Brat Macieja Kwasigrocha, 18-letni Michał, w 2013 roku był powoływany na konsultacje reprezentacji Polski U-15 (2013 rok). 25-letni obrońca Marcin Majer, kapitan zespołu ze Świekatowa, grał w młodzieżowych drużynach Zawiszy i rezerwach bydgoskiego klubu. 32-letni napastnik Damian Lonser prezentuje zawsze dużą skuteczność (8 goli w obecnych rozgrywkach, 17 bramek w poprzednim sezonie). Szkoleniowcem Fali jest Przemysław Talarek, chociaż w ostatnim, wygranym 4:1 meczu z GLKS Osielsko drużynę ze Świekatowa prowadził Sebastian Górny. Już przed rozpoczęciem sezonu 2017/2018 kapitan rywala, Marcin Majer, zapowiadał, że jego zespół będzie walczył o awans do ligi okręgowej. Jego zapowiedzi sprawdziły się.

Warto w sobotę wybrać się na mecz, aby zobaczyć w akcji dwie najlepsze drużyny grupy I klasy A. Emocje gwarantowane!