Mecz z drużyną z Kamienia Zawiszę odmienia

Zawisza Bydgoszcz, wicelider tabeli, w Potulicach był gospodarzem meczu 7. kolejki klasy A (grupa: Bydgoszcz I) z szóstą w tabeli Kamionką Kamień Krajeński. Trener bydgoskiej drużyny Jacek Łukomski dysponował 18-osobową kadrą meczową. Zabrakło w niej kontuzjowanych zawodników: Michała Setlaka, Patryka Kuczawskiego, Tomasza Stachewicza i Patryka Straszewskiego. Grający dotychczas we wszystkich meczach środkowy obrońca Tomasz Detmer nie mógł być brany pod uwagę ze względu na wyjazd na szkolenie. W związku z tym w wyjściowej jedenastce znalazł się Jakub Konopczyński, dla którego był to debiut w pierwszej drużynie Zawiszy.

Zawisza szybko zdobył prowadzenie. W 12 minucie z prawej strony boiska w pole karne dośrodkował obrońca Patryk Szymański. Piłka trafiła do Pawła Kanika, który wyłożył ją Wojciechowi Ruczyńskiemu, a ten pokonał bramkarza Karola Sowińskiego. Kamionka nie zamierzała spasować i Marcin Niwiński interweniował po strzale po rzucie wolnym. W 16 minucie zza linii 16 metrów futbolówkę kopnął Patryk Błażejewicz, jednak Sowiński nie dał się zaskoczyć. Goście zdołali wyrównać w 40 minucie po kuriozalnej decyzji sędziego głównego. W polu karnym piłka trafiła w twarz Jakuba Konopczyńskiego i arbiter bez wahania wskazał na punkt oznaczający jedenaście metrów, uznając, że defensor Zawiszy zagrał ręką! Sędzia asystent wcale nie zareagował na tę sytuację. Tomasz Mrugalski skorzystał z nieoczekiwanego prezentu i było 1:1. W 42 minucie po dośrodkowaniu Patryka Szymańskiego Paweł Kanik z pięciu metrów strzelił głową tuż obok słupka. Najgroźniejszy w pierwszej połowie był jednak strzał Adriana Brzezińskiego po którym futbolówka uderzyła w poprzeczkę. Przed gwizdkiem na przerwę szczęścia z gości próbował Bartosz Lepak, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

W 51 minucie Zawisza wygrywał 2:1. Gospodarze wykonywali dwa rzuty rożne z rzędu. Po drugim z nich, w wyniku interwencji Sowińskiego, futbolówka trafiła na głowę Patryka Błażejewicza, który skierował ją do siatki. Sześć minut później znakomitą akcję lewą stroną przeprowadził obrońca Bartosz Bąk, który z ostrego kąta oddał strzał w samo „okienko”. Sowiński zdołał jednak wyekspediować piłkę na rzut rożny. Zawisza grał mądrze, szanował piłkę, ale mało akcji kończył strzałami. Przyjezdni momentami grali na pograniczu faulu. W 79 minucie wprowadzony na boisko Dariusz Spica bezpardonowo zaatakował bramkarza Marcina Niwińskiego. Arbiter nie zareagował. W 82 minucie znów w popisowej akcji pokazał się obrońca Bartosz Bąk. Dośrodkowana przez niego piłka trafiła do Wojciecha Ruczyńskiego, który oddał mocny strzał. Sowiński odbił futbolówkę, ta trafiła do Pawła Kanika, który z bliska skierował ją do siatki. Było 3:1. W 90 minucie Oskar Ziemba upadając na murawę podniósł wysoko nogi w kierunku zawodnika Kamionki. Sędzia uznał, że był to faul na czerwoną kartkę i bydgoska drużyna przez trzy minuty (tyle doliczył sędzia) grała w dziesięcioosobowym składzie. Zawisza Bydgoszcz pokonał Kamionkę Kamień Krajeński 3:1 (1:1) i nadal jest wiceliderem tabeli.

W 8. kolejce bydgoska drużyna zagra wyjazdowe spotkanie. 7 października (godz. 15:00) w zmierzy się z Tartakiem Wudzyn.

30.09.2017. 15:30. Potulice: Zawisza Bydgoszcz – Kamionka Kamień Krajeński 3:1 (1:1)

1:0 Wojciech Ruczyński (12)

1:1 Tomasz Mrugalski (40-karny)

2:1 Patryk Błażejewicz (51-głową)

3:1 Paweł Kanik (82)

Zawisza: Marcin Niwiński – Patryk Szymański, Bartosz Stoppel, Jakub Konopczyński, Bartosz Bąk – Adrian Brzeziński, Patryk Błażejewicz (80, Tomasz Widomski), Adam Wiśniewski, Paweł Kanik (86, Oskar Ziemba), Wojciech Ruczyński (85, Jarosław Lewandowski), Arkadiusz Nowicki (72, Artur Cielasiński). Ponadto w kadrze meczowej: Jan Stypczyński – Cezary Kiełpinski, Sergiusz Kot. Trener: Jacek Łukomski. Kamionka: Karol Sowiński – Bartosz Czapiewski, Szymon Tusznio, Artur Bukowski, Tomasz Czapiewski (83, Marusz Binger), Mariusz Strumiłło, Dawid Chmarzyński (61, Wojciech Steinborn), Bartosz Lepak, Nikodem Nawrocki (69, Dariusz Spica), Dawid Kobus, Tomasz Mrugalski (78, Marcin Stryszyk). Trener: Sławomir Gołąbek. Żółte kartki: Stoppel, Bąk – Mrugalski, Strumiłło. Czerwona kartka: Ziemba (90). Debiut w Zawiszy: Jakub Konopczyński. Sędziowie: Dariusz Burkiewicz (Sępólno Krajeńskie) – główny, Bartosz Burkiewicz (Sępólno Krajeńskie) i Patryk Thiede (Białe Błota) – asystenci.

30.09.2017. 18:00: GLKS Osielsko – Tartak Wudzyn 8:0

Na zdjęciu: w interwencji bramkarz Kamionki Karol Sowiński. W białych koszulkach zawodnicy Zawiszy: Bartosz Bąk (nr 3), Arkadiusz Nowicki (17), Wojciech Ruczyński, Paweł Kanik (14) i Patryk Błażejewicz.