Nie poradził trener Fiutak, bo rycerska grała nuta

W 4. kolejce klasy A (grupa: Bydgoszcz I) Zawisza Bydgoszcz zmierzył się w Żołędowie z Victorią Niemcz. Trenerem gospodarzy jest Piotr Fiutak, który od końca września 2006 roku do 11 kwietnia 2007 roku wspólnie ze Zbigniewem Wojtowiczem był szkoleniowcem Zawszy, występującego wtedy w IV lidze. Trener Zawiszy Jacek Łukomski dysponował pełną, 18-osobową kadrą meczową. Niestety, z uwagi na kontuzje nie mogli być brani pod uwagę m.in. Patryk Kuczawski, Michał Setlak, Tomasz Widomski, Sergiusz Kot i Tomasz Stachewicz, u którego powróciły dawne dolegliwości.

Zawodnicy Zawiszy wyszli na boisko w niebiesko-czarnych koszulkach, czarnych spodenkach i białych getrach. Trener Łukomski z pewnością zaskoczył wszystkich wystawieniem lewego obrońcy Patryka Szymańskiego jako skrzydłowego. Na ławce rezerwowych pozostał Paweł Kanik, który wrócił z... Turynu. Kibiców pragnę uspokoić, że napastnik Zawiszy nie był we Włoszech w sprawie transferu.

Gospodarze, którzy w porównaniu z ubiegłym sezonem nieco zmienili skład, początkowo stawiali opór bydgoskiej drużynie, wykonywali nawet rzuty rożne i rzut wolny. W 8 minucie Marcin Niwiński świetnie interweniował po strzale zza pola karnego Patryka Filipskiego (wychowanka Zawiszy). W zespole Victorii wyróżniał się Patryk Niekraszewicz, który nękał defensywę gości (m.in. w 38 minucie strzelił nad bramką zza pola karnego i w 53 minucie znalazł się sam przed bramkarzem Niwińskim, który wygrał z nim pojedynek). Licznie przybyli do Żołędowa kibice Zawiszy na gola czekali do 23 minuty. Wtedy w polu karnym został sfaulowany Adrian Brzeziński. „Jedenastkę” na gola pewnie zamienił Wojciech Ruczyński. W 29 minucie głową piłkę przeniósł nad poprzeczką Bartosz Stoppel. W 39 minucie Zawisza wykonywał serię trzech rzutów rożnych, jednak miejscowy golkiper bronił dobrze. Kolejne bramki padły w 44 i 45 minucie. Najpierw Adam Wiśniewski dośrodkował z rzutu rożnego, piłka trafiła na głowę Bartosza Stoppela, który strzelił. Futbolówka odbiła się od bramkarza Bonalskiego, a Patryk Straszewski z bliska trafił do siatki. Na 3:0 podwyższył Adrian Brzeziński. Z prawej strony boiska dośrodkował Wojciech Ruczyński, a „Adi” głową skierował piłkę w górny rejon bramki Bonalskiego. Do przerwy Zawisza wygrywał 3:0.

Na drugą połowę za Patryka Straszewskiego wszedł Arkadiusz Nowicki, który zaliczył hat-tricka. W 61 minucie właśnie ten zawodnik podwyższył na 4:0. Patryk Błażejewicz dośrodkował w pole karne, piłkę wybijał obrońca, ale trafiła ona do Nowickiego, który z około 12 metrów, z półwoleja pokonał Bonalskiego. W 65 minucie było 5:0. Adam Wiśniewski zdecydował się na uderzenie z około 35 metrów! Ku zaskoczeniu obecnych na meczu futbolówka wpadła do bramki. Niespełna 180 sekund później z daleka strzelił Patryk Błażejewicz, ale piłka poszybowała obok słupka. W 75 minucie na boisku pojawił się wypożyczony do zespołu z Niemcza – Patryk Piechocki. W 77 minucie Arkadiusz Nowicki przejął piłkę, którą podawali sobie obrońcy i strzelił gola na 6:0. 5 minut później został ustalony wynik spotkania. Paweł Kanik dośrodkował w pole karne, a Arkadiusz Nowicki głową pokonał Bonalskiego. Zawisza wygrał z Victorią Niemcz 7:0 (3:0) i jest liderem tabeli. To był kolejny dobry mecz bydgoskiej drużyny, która jako jedyna nie straciła jeszcze gola.

W 5. kolejce Zawisza będzie gospodarzem w meczu z udzielającym gościny bydgoskiemu klubowi – Dębem Potulice. Spotkanie rozegrane zostanie 16 września o godz. 17:00.

10.09.2017. 18:00. Żołędowo: Victoria Niemcz – Zawisza Bydgoszcz 0:7 (0:3)

0:7 Arkadiusz Nowicki (82-głową)

Victoria: Piotr Bonalski – Jakub Kujawski, Piotr Boliński, Patryk Filipski, Maciej Markiewicz, Dominik Walczak (59, Dawid Lamenta), Mateusz Grzymski (75, Patryk Piechocki), Paweł Kamiński, Mikołaj Sierocki (80, Filip Guczkowski), Patryk Niekraszewicz (70, Mateusz Koszykowski), Michał Siemaszko. Trener: Piotr Fiutak. Zawisza: Marcin Niwiński – Artur Cielasiński (62, Paweł Kanik), Bartosz Stoppel, Tomasz Detmer, Bartosz Bąk – Adrian Brzeziński (62, Oskar Ziemba), Patryk Błażejewicz, Adam Wiśniewski, Wojciech Ruczyński (73, Patryk Bereza), Patryk Straszewski (46, Arkadiusz Nowicki), Patryk Szymański. Ponadto w kadrze meczowej: Jan Stypczyński – Jakub Konopczyński, Jarosław Lewandowski. Trener: Jacek Łukomski. Żółte kartki: Grzymski, Lamenta – Cielasiński, Szymański, Wiśniewski. Sędziowie: Marek Semrau (Białe Błota) – główny, Dawid Błażejczyk i Michał Sobczak (Bydgoszcz) – asystenci.

Wyniki pozostałych meczów 4. kolejki klasy A (grupa: Bydgoszcz I):

09.09.2017. 16:00: Victoria Koronowo – Krajna Sępólno Krajeńskie 3:0 (0:0)

Bramki: Patryk Zieliński, Maciej Górzyński, Adam Krzyżelewski.

09.09.2017. 17:00: Rawys Raciąż – Fala Świekatowo 2:3 (0:0)

Bramki: Przemysław Lorbiecki, Rafał Pasiński – Damian Lonser 2 (jedna z karnego), Adam Semrau.

10.09.2017. 11:30: Kamionka Kamień Krajeński – Tartak Wudzyn 4:2

Bramki dla Kamionki: Dariusz Spica 2, Tomasz Mrugalski, Wojciech Steinborn.

10.09.2017. 11:30: Myśliwiec Gostycyn – Tucholanka Tuchola 0:3

Bramki: Patryk Kaszczyszyn 2, Mirosław Ostrowski.

10.09.2017. 16:00: Gryf Piaseczno – GLKS Dobrcz 1:3

10.09.2017. 17:00: Dąb Potulice – GLKS Osielsko 1:4 (0:1)

Bramki: Kamil Wisiorek – Paweł Olijewski 2, Marcin Szulc, Dawid Poraziński.