Niebiesko-czarny atak dziś pokonał Flisaka

W szóstej kolejce ligi okręgowej lider tabeli Zawisza Bydgoszcz na stadionie przy ul. Sielskiej podejmował dziewiątego dotąd w rozgrywkach Flisaka Złotoria. W zespole gości wystąpił obrońca Tomasz Warczachowski - była zawodnik Zawiszy.

Już pierwsza akcja przyniosła bramkę gospodarzom. Bramkarza Rychcika pokonał Patryk Straszewski, który po długim czasie znalazł się dziś w wyjściowej jedenastce. Ten sam zawodnik zaliczył asystę przy drugim golu. Po jego zagraniu z boku boiska wynik meczu na 2:0 dla Zawiszy ustalił Adrian Brzeziński.

Zawisza po sześciu kolejkach nadal jest liderem tabeli i ma imponujący bilans spotkań: 6 meczów – 6 zwycięstw (bramki: 14-1).

16.09.2018. 17:00. Bydgoszcz-Fordon, ul. Sielska: Zawisza Bydgoszcz – Flisak Złotoria 2:0 (1:0)

Bramki: Patryk Straszewski (1), Adrian Brzeziński (51).

Zawisza: Jan Stypczyński – Jakub Witucki (80, Patryk Błażejewicz), Tomasz Detmer, Bartosz Stoppel, Patryk Szymański – Adrian Brzeziński, Adam Wiśniewski, Dawid Deresiewicz, Natan Zniszczol (78, Oskar Ziemba), Paweł Kanik (77, Oskar Ignatowski), Patryk Straszewski (60, Patryk Kozłowski). Trener: Jacek Łukomski. Żółte kartki: Stoppel, Straszewski. Sędziowie: Radosław Kaczorowski (Izbica Kujawska) – główny, Bartłomiej Wiśniewski (Włocławek) i Piotr Ciesielski (Włocławek) – asystenci. Widzów 700.

W siódmej kolejce Zawisza będzie gospodarzem spotkania z Unią Wąbrzeźno. Mecz zostanie rozegrany na stadionie przy ul. Sielskiej 23 września o godz. 15:00. Gościom należą się słowa uznania, bo pierwotnie to oni mieli być gospodarzem tej potyczki. Jednak z uwagi na remont swojego stadionu zaproponowali, aby to Zawisza zorganizował ten mecz. Byłyby bowiem problemy z przyjęciem w Wąbrzeźnie bydgoskich kibiców.

Na zdjęciu:Paweł Kanik atakuje bramkarza Łukasza Rychcika (Flisak). Z prawej strony Patryk Straszewski.

Powiązana galeria: