Nowe, ale znane twarze w Zawiszy

Kilku nowych piłkarzy zasiliło szeroką kadrę Zawiszy Bydgoszcz przed ligowym sezonem 2017/2018. 30-letni pomocnik Artur Cielasiński (ma na koncie występy w nowej II lidze) to były piłkarz Zawiszy, a ostatnio reprezentował Dąb Potulice. 23-letni napastnik Tomasz Stachewicz to również były zawodnik bydgoskiego klubu, który ma za sobą występy w rezerwach. „Stachu” przybył jako wolny piłkarz, a jesienią 2014 roku jego klubem była Wda Świecie. 22-letni obrońca Tomasz Detmer to też wychowanek Zawiszy. Ostatnim klubem wymienionego była Wda II/Strażak Świecie/Przechowo. Grający wiosną na wypożyczeniu w Zawiszy Tomasz Widomski (Unia Solec Kujawski) został definitywnie zatwierdzony do niebiesko-czarnych.

Kolejnym nowym zawodnikiem został mogący grać na pozycjach pomocnika i napastnika, Patryk Straszewski (więcej o nim >>>> TUTAJ). Ostatnim klubem 24-letniego piłkarza była czwartoligowa Unia Janikowo. Patryk to kolejny wychowanek Zawiszy i ma za sobą grę na poziomie III ligi. To właśnie on jest tajemniczym testowanym zawodnikiem, który zdobył zwycięskiego gola w ostatnim sparingu z KS Brzoza.

Możliwe są kolejne transfery. Z drużyną trenują środkowy obrońca, także wychowanek klubu z ul. Gdańskiej oraz bramkarz.

Na zdjęciu: Patryk Straszewski i prezes SP "Zawisza" - Krzysztof Bess.