Osuchowo-miejska spółka piłkarska WKS Zawisza S.A. nie działa, ale wierzyciele przypominają o jej istnieniu

Spółka piłkarska WKS Zawisza S.A. z Bydgoszczy, która istnieje już tylko na przysłowiowym papierze, nie może udawać, że jej nie ma. Z ostatecznym wezwaniem do zapłaty, do papierowej spółki, zwróciło się INKASSO - Międzynarodowa Windykacja Należności z siedzibą w Zielonej Górze.

Zielona Góra, 2016-11-29

Dłużnik: WKS Zawisza Bydgoszcz S.A., ul. Gdańska 163, 85-915 Bydgoszcz

Wierzyciel: I.S.B.C. B.V., Pascalweg 8, 6101 WV Echt, Holandia

OSTATECZNE WEZWANIE DO ZAPŁATY

Inkasso Jawornicki informuje, iż prowadzi postępowanie windykacyjne na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez wierzyciela „ISBC B.V.”

Wzywamy do natychmiastowej zapłaty należności w kwocie:

7575,56 EUR należności głównej w terminie do 03.12.2016r. pod rygorem skierowania sprawy do Sądu.

Jednocześnie informujemy, że nie zapłacenie w terminie należności spowoduje powstanie kosztów związanych z wpisem sądowym, zastępstwem adwokackim oraz dalszymi w egzekucji komorniczej, koszty te w całości obciążą dłużnika. W wypadku egzekucji z ruchomości lub nieruchomości kancelaria Inkasso podejmie starania w celu ustalenia składników majątku dłużników i skutecznej ich sprzedaży. Stwierdzamy, że będziemy również wspierać egzekucję z rachunków bankowych, wynagrodzenia za pracę i wierzytelności.

Należy nadmienić, że holenderska firma, w której strojach „Masita” występowała osuchowa drużyna, realizowała rozmaite zachcianki spółki piłkarskiej kierowanej przez Osuchów. Zachcianki, te obciążały finansowo Zawiszę S.A. Przed przeczytaniem kolejnych zdań radzę czytelnikom wygodnie usiąść w fotelu lub na krześle, bowiem można z wrażenia zaliczyć upadek. Potrzeby spółki były naprawdę zadziwiające. Oto kilka przykładów:

13.10.2015 – 69 swetrów BARCA – koszt 1150,68 Euro

17.03.2016 – 6 koszulek LS SEVILLA (3 żółto-czarne i 3 zielono-białe), 10 wiatrówek BARCA – koszt 440,16 Euro (z tym, że oprócz tych zamówień, były dwie pozycje faktycznie niezbędne)

12.04.2016 – 29 sztuk getrów piłkarskich MANCHESTER, 29 par spodni poliestrowych BARCA, 29 par szortów BOCA, 29 koszulek piłkarskich SS BRASIL, polo trykotowe JACK BRASIL (27) – koszt 850,77 Euro

26.04.2016 – 6 koszulek LS SEVILLA (3 żółto-czarne i 3 zielono-białe)

7575,56 Euro to tylko należność główna, bo według pisma z Venlo, wysłanego 5 lipca 2016 roku, należności wynosiły 8590,45 Euro. Ponieważ nikt ze spółki nie zareagował, dwa tygodnie później z Holandii nadeszło kolejne pismo, a następne 22 sierpnia 2016 roku. Mówiło ono o zaległościach spółki WKS Zawisza S.A. wobec holenderskiego partnera na kwotę 8670,15 Euro. Wierzytelności spółki piłkarskiej Zawisza S.A. obejmują okres zakupów dokonywanych od 2 października 2015 roku do 27 kwietnia 2016 roku. Płatnościami Osuchowie się nie przejmowali.

Kto ma zapłacić finansowe zobowiązania za uciekinierów? A z pewnością nie są one jedyne. Czas wielki, aby zarządzić poszukiwania Osucha, który przywłaszczył sobie klubowe troefa i jego następcy – Artura Czarneckiego. Dobre imię miasta Bydgoszczy i Zawiszy, jest bowiem cały czas szkalowane.