Ramiel kolejnym ligowym rywalem Zawiszy Bydgoszcz

W 16. kolejce klasy B (żartobliwie zwaną Serie B) lider Zawisza Bydgoszcz w Potulicach podejmować będzie siódmy w tabeli Ramiel Bydgoszcz. Mecz zaplanowano na 7 maja (niedziela, godz. 11:00). W rundzie jesiennej będąc gospodarzem meczu rywal nie zorganizował spotkania i Zawisza otrzymał punkty walkowerem. Niebiesko-czarni nigdy dotąd nie rywalizowali z Ramielem, więc jest to nowy przeciwnik na piłkarskiej mapie. Z pewnością jest to ewenement, że do bydgoskich derbów dojdzie już po raz drugi w Potulicach (poprzednie były z Wisłą Fordon).

K-P ZPN wyznaczył na niedzielne spotkanie trzech sędziów z Bydgoszczy. Arbitrem głównym będzie Dawid Błażejczyk, doświadczony sędzia, który od 2014 roku prowadzi mecze na poziomie III ligi. W rundzie wiosennej bieżącego roku Błażejczyk był rozjemcą w czterech spotkaniach III ligi: Lech II Poznań – Pogoń II Szczecin 1:1, Bałtyk Gdynia – Sokół Kleczew 2:1, KS Chwaszczyno – Gwardia Koszalin 0:0 i KKS 1925 Kalisz – Pogoń II Szczecin 0:4. W tych meczach ukarał zawodników 12 żółtymi kartkami (średnia 3 na mecz) i podyktował jeden rzut karny. Na jego asystentów wyznaczono: Adriana Popławskiego i Roberta Bujnickiego. Pierwszy z tych sędziów był głównym arbitrem ligowego meczu Skra Paterek – Zawisza 2:4, który rozegrano 30 października ubiegłego roku.

W poprzedniej kolejce Wojciech Ruczyński (Zawisza) zdobywając trzy gole odrobił dystans do Kacpra Sapy (Wisła Fordon), który dwukrotnie trafił do siatki. Obaj zawodnicy prowadzą w klasyfikacji strzelców, mając na koncie po 18 bramek (zobacz >>> STATYSTYKI). Z Iskrą Wojtek rozegrał w barwach Zawiszy 100 mecz ligowy, a ze spotkaniami pucharowymi ma na koncie 103 występy w bydgoskim klubie. Najskuteczniejszymi w drużynie niedzielnego przeciwnika są: 19-letni Oskar Jackowski – 10 goli i 33-letni Seweryn Albrecht – 6. Szkoleniowcem rywala jest Bartosz Kliszewski, brat byłego zawodnika drużyn młodzieżowych i rezerw Zawiszy – Radosława. Trener Patryk Zarosa ustalił kadrę na mecz z Ramielem, liczącą 18 zawodników. Zabrakło w niej m.in. kontuzjowanych: kapitana drużyny Adama Wiśniewskiego, Bartosza Stoppela, Patryka Berezy, Mikołaja Pieniądza, Patryka Kuczawskiego i Marcina Szmańkowskiego. Patryk Bereza zapytany o uraz ze spotkania z Iskrą, mówił przed wczorajszym treningiem: „Nie jest źle. Dzisiaj już mogę wrócić normalnie do treningów, jeżeli trener pozwoli, bo miałem odpuścić jeszcze dzisiejsze zajęcia”. Ostatecznie powołania na mecz z Ramielem otrzymali:

Bartosz Bąk

Patryk Błażejewicz

Adrian Brzeziński

Paweł Kanik

Nikodem Kasperczak

Sebastian Każuro

Cezary Kiełpiński

Sergiusz Kot

Jarosław Lewandowski

Przemysław Marchwant

Marcin Niwiński

Maciej Nowacki

Damian Nowak

Wojciech Ruczyński

Michał Setlak

Jan Stypczyński

Patryk Szymański

Tomasz Widomski

Wyjazd do Potulic nastąpi o godz. 09:15 z parkingu przy ul. Świętej Trójcy (nieopodal budynku ZUS i stacji benzynowej). Jeżeli któryś z zawodników nie będzie mógł uczestniczyć w meczu, powinien poinformować kierownika drużyny, Leszka Pawlikowskiego (tel. 503 949 121).

Pozostałe mecze 16. kolejki klasy B (grupa: Bydgoszcz III):

06.05.2017. 16:30. Nakło nad Notecią: Skra Paterek – Zorza Ślesin

07.05.2017. 11:00: Zieloni Zalesie – GLZS Sadki

07.05.2017. 13:00. Koronowo: Olimpia Wtelno – Iskra Zamość-Rynarzewo

07.05.2017. 16:00. Zamość: Victoria Kołaczkowo – Wisła Fordon

Akademia Futbolu Brzoza – pauza.