Remisowa inauguracja w IV lidze

Na inaugurację IV ligi w sezonie 2020/2021 Zawisza podejmował w derbach Bydgoszczy – Chemika. Na stadionie przy ul. Gdańskiej gospodarze raczej zawiedli. Rywal od początku miał inicjatywę. Dwie okazje bramkowe miał Pieczyński. W 20 minucie Chemik objął prowadzenie. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Rysiewskiego piłkę trącił Adamenko, potem trafiła ona do Macieja Kota (niegdyś w Zawiszy), który z bliska pokonał Michała Oczkowskiego. Po zmianie stron Zawisza dominował na boisku, ale dobrze zorganizowana była obrona rywala i świetnie spisywał się bramkarz Paweł Laskowski. W 59 minucie po strzale Kamila Żylskiego piłka trafiła w słupek. W 75 minucie po zagraniu Patryka Kozłowskiego do wyrównania doprowadził Kamil Żylski, który wykorzystał szansę będąc sam przed golkiperem. 7 minut później po kontrataku Maciej Kot znów spowodował, że Chemik wygrywał. Zawodnik rywala wykorzystał w błąd obrońców w rozegraniu piłki i znalazł się sam przed bramkarzem Michałem Oczkowskim. W 2 minucie doliczonego czasu gry za drugą żółtą kartkę (za atak łokciem w głowę rywala) boisko musiał opuścić Kamil Żylski. Grający w dziesięciu Zawisza doprowadził jednak do remisu. Tomasz Prejs (były zawodnik Chemika) zdecydował się na strzał z woleja i piłka odbijając się od wewnętrznej części słupka wpadła do siatki. Emocje były duże. Warto nadmienić, że w 75 minucie meczu za wtargnięcie na boisko w przerwie w grze napomnieniami zostali ukarani szkoleniowcy Zawiszy: Przemysław Dachtera i Sławomir Bigalke. W doliczonym czasie gry trener Dachtera został ukarany drugim napomnieniem za wejście na boisko. W konsekwencji drugiego napomnienia szkoleniowiec został wykluczony.

01.08.2020. 19:46. Stadion ul. Gdańska: Zawisza – Chemik Bydgoszcz 2:2 (0:1)

Bramki: Kamil Żylski (75), Tomasz Prejs (90+5) - Maciej Kot 2 (21, 82). Sędziował: Andrzej Sobieszczyk (Aleksandrów Kujawski). Widzów 999.

Szczegóły meczu >>>>> TUTAJ.