SP „Zawisza” działa - jest boisko, zgłaszają się zawodnicy, nie zawodzą kibice

Istniejąca spółka piłkarska do końca burzy jej ruiny i wyprzedaje zawodników, a Stowarzyszenie Piłkarskie „Zawisza” cały czas działa, aby wystartować z drużyną seniorów w rozgrywkach ligowych. Jest już oficjalnie załatwione boisko, na którym Zawisza będzie rozgrywał mecze jako gospodarz.

Trwa również kompletowanie kadry piłkarskiej SP Zawisza do występów w klasie B w sezonie 2016/2017. Wydawać by się mogło, że gra w tak niskiej klasie rozgrywkowej nie będzie wzbudzała zainteresowania wśród zawodników. Na przekór źle życzącym, jest dokładnie odwrotnie. W drużynie SP Zawisza zamierzają grać piłkarze nawet z przeszłością w nowej II lidze. Nie brakuje też zawodników, którzy mają liczne występy na poziomie IV ligi. Gra w drużynie Zawiszy, obojętnie na jakim poziomie ligowym, stanowiła, stanowi i zawsze będzie stanowić prestiż.

Szyki zwarli kibice, którzy składają pieniądze na funkcjonowanie drużyny. Akcję podjęła też „Niebiesko-Czarna Emigracja”. Nawet na obczyźnie fani nie zapominają o ukochanym klubie. Za to w głębokim poważaniu mają piłkarskiego Zawiszę Ci, którzy doprowadzili go do upadku.

Na zdjęciu: fragment boiska, na którym drużyna Zawiszy będzie rozgrywała ligowe mecze.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: >>>>> Lanie wody w mieście na wodzie