Spotkanie z Paterkiem kończy poniewierkę

W 21. kolejce klasy B (grupa III) Zawisza Bydgoszcz, który już wywalczył awans do klasy A, będzie w Potulicach gospodarzem meczu ze Skrą Paterek. Spotkanie odbędzie się w niedzielę (11 czerwca, godz. 11:00). Goście mimo że zajmują ostatnią lokatę w tabeli ostatnio prezentują zwyżkę formy. W 18. kolejce pokonali 3:0 Ramiel Bydgoszcz, a 3 czerwca wygrali aż 4:0 z solidną ekipą Zielonych Zalesie. W rundzie jesiennej Zawisza po trudnym boju wygrał w Paterku 4:2 (3:1). Dwa gole zdobył wówczas Wojciech Ruczyński, a po jednym Jarosław Lewandowski i Przemysław Marchwant. W ekipie niedzielnego rywala najskuteczniejszym piłkarzem jest Łukasz Rybarczyk, który uzyskał 10 bramek.

Niedzielne spotkanie prowadzić będzie trzech sędziów z Bydgoszczy. Na arbitra głównego wyznaczono Dariusza Drozda, który m.in. był asystentem w zwycięskiej (3:0) potyczce Zawiszy z Wisłą Fordon (2 kwietnia w Potulicach). Jego asystentami zostali: Bartosz Kowalczyk i Bartosz Kaszyński.

Trener Patryk Zarosa ustalił kadrę na mecz ze Skrą, liczącą 18 zawodników. Szkoleniowiec Zawiszy powołał następujących zawodników:

Bartosz Bąk

Patryk Bereza

Patryk Błażejewicz

Adrian Brzeziński

Paweł Kanik

Nikodem Kasperczak

Sergiusz Kot

Jarosław Lewandowski

Przemysław Marchwant

Kamil Marczuk

Maciej Nowacki

Wojciech Ruczyński

Michał Setlak

Bartosz Stoppel

Jan Stypczyński

Patryk Szymański

Tomasz Widomski

Adam Wiśniewski

Zbiórka zawodników o godz. 08:45 na parkingu przed stadionem Zawiszy. Jeżeli któryś z zawodników nie będzie mógł uczestniczyć w meczu, powinien poinformować kierownika drużyny, Leszka Pawlikowskiego (tel. 503 949 121).

Mecz ze Skrą będzie ostatnim w sezonie 2016/2017 dla naszej drużyny, ponieważ AF Brzoza, która była gospodarzem meczu z Zawiszą w 22. kolejce, zrezygnowała z rywalizacji. Należy mieć nadzieję, że ostatni raz w historii Zawisza grał w najniższej klasie rozgrywkowej.

Pozostałe mecze 21. kolejki klasy B (grupa: Bydgoszcz III):

10.06.2017. 17:00: Zieloni Zalesie – Akademia Futbolu Brzoza

11.06.2017. 11:00: GLZS Sadki – Wisła Fordon

11.06.2017. 12:00: Iskra Zamość-Rynarzewo – Zorza Ślesin

11.06.2017. 13:00: Olimpia Wtelno –Victoria Kołaczkowo

Ramiel Bydgoszcz – pauza.

Na zdjęciu: kapitan drużyny Adam Wiśniewski i Jerzy Mickuś.