Strzelił dzisiaj Paweł Kanik i rywale pokonani

Zawisza Bydgoszcz w pierwszej kolejce klasy okręgowej sezonu 2018/2019 zagrał w Kowalewie Pomorskim z miejscowym Promieniem. W wyjściowym składzie bydgoskiej drużyny znalazło się czterech debiutantów: Jakub Witucki, Natan Zniszczol, Krzysztof Urtnowski i Patryk Kozłowski, a ponadto Oskar Ignatowski też zaliczył premierowy występ, bo pojawił się na boisku jako zmiennik. Do przerwy był wynik bezbramkowy. Druga połowa rozpoczęła się z kilkunastominutowym opóźnieniem z uwagi na nawałnicę, która przeszła nad Kowalewem Pomorskim. Pod koniec meczu Zawisza uzyskał przewagę, jednak słaba skuteczność długo nie pozwalała na pokonanie bramkarza Promienia – Dybki. Wreszcie w 2 minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobył Paweł Kanik. Zawisza wygrał w Kowalewie Pomorskim 1:0 (0:0).

W drugiej kolejce 18 sierpnia (godz. 11:00) bydgoska drużyna zagra w Jabłonowie Pomorskim z miejscowym Naprzodem, który dzisiaj zremisował 3:3 w Więcborku z Gromem.

11.08.2017. 17:00: Promień Kowalewo Pomorskie – Zawisza Bydgoszcz 0:1 (0:0)

Bramka: Paweł Kanik (90+2).

Promień: Bartłomiej Dybka – Jakub Kawula, Piotr Kwiatkowski (56, Patryk Glasa), Karol Streich (27, Mateusz Kończalski), Marcin Tarka, Damian Kawula (88, Paweł Falkowski), Maciej Łuszczyński, Piotr Walaszkowski, Przemysław Żbikowski, Kamil Wieczorkowski, Marek Magdziński. Zawisza: Marcin Niwiński – Artur Cielasiński, Jakub Witucki, Bartosz Stoppel, Bartosz Bąk, Natan Zniszczol (57, Oskar Ignatowski), Adrian Brzeziński, Adam Wiśniewski, Krzysztof Urtnowski, Patryk Kozłowski (66, Dawid Deresiewicz), Wojciech Ruczyński (57, Paweł Kanik). Trener: Jacek Łukomski. Żółte kartki: Magdziński, Kończalski, Tarka – Brzeziński, Ziemba. Debiut w Zawiszy: Jakub Witucki, Natan Zniszczol, Krzysztof Urtnowski, Patryk Kozłowski, Oskar Ignatowski. Sędziowie: Łukasz Bania (Toruń) – główny, Marcin Wołowski (Toruń) i Mateusz Wróblewski (Obrowo) – asystenci.