„»Tam najlepsi są kibice...«. Zawisza Bydgoszcz 1973-1984”

Zakończone zostały prace nad składem trzeciego tomu dziejów piłkarskiego Zawiszy Bydgoszcz. Możemy poinformować, że książka liczyć będzie 500 stron formatu A-4. Znajdzie się w niej 375 zdjęć w większości dotąd nigdzie nie publikowanych. Dlaczego trzeci tom nosi akurat tytuł: „»Tam najlepsi są kibice...« Zawisza Bydgoszcz 1973-1984”? Aby się o tym dowiedzieć warto przeczytać książkę.

Poza opisem boiskowych wydarzeń będących udziałem drużyn Zawiszy więcej miejsca niż zwykle poświęciliśmy wydarzeniom, które stały się udziałem kibiców „wojskowych”. Lata 1973-1984, które obejmuje trzecia część klubowej historii, to niezwykle ciekawy okres. Obejmuje trzy ligowe awanse i trzy degradacje. To także czas powrotu do historycznych, niebiesko-czarnych barw, pod którymi Zawisza funkcjonował w pierwszych latach swojego istnienia. Ale jest to także czas rozwoju zorganizowanych form kibicowania, które z uwagi na skalę, jaką to zjawisko przybrało w Bydgoszczy, wymaga, aby poświęcić mu więcej miejsca. Uczestnikiem wielu opisywanych wydarzeń był starszy z autorów.

Druk książki niebawem. Szczegóły odnośnie możliwości zakupu podane zostaną po ukazaniu się trzeciego tomu.

Autorzy: Zenon Greinert, Karol Tonder