Wspaniałą bramkę Arek strzelił, Zawisza liderem tabeli

Potulice były dzisiaj miejscem meczu 9. kolejki klasy A (grupa: Bydgoszcz I). Dotychczasowy wicelider tabeli Zawisza Bydgoszcz podejmował lidera – Falę Świekatowo. Trener bydgoskiej drużyny Jacek Łukomski dysponował 18-osobową kadrą meczową. Zabrakło w niej kontuzjowanych zawodników: Michała Setlaka, Patryka Kuczawskiego, Tomasza Stachewicza i Patryka Straszewskiego i pauzującego za czerwoną kartkę Oskara Ziemby. Szkoleniowiec niebiesko-czarnych desygnował do gry identyczną wyjściową jedenastkę jak w ostatnim meczu ligowym z Tartakiem Wudzyn. W Potulicach dość licznie stawili się kibice Zawiszy.

To był mecz godnych siebie rywali, drużyn, które z pewnością zasługują na to, aby zajmować czołowe miejsca w klasie A. Oba zespoły pokazały sporo piłkarskich umiejętności. Goście nie przyjechali do Potulic z nastawieniem wybitnie defensywnym. Pierwszy zaatakował jednak Zawisza. M.in. w 4 minucie Patryk Szymański otrzymał piłkę po rzucie wolnym i strzelił zza 16 metrów, ale bramkarz gości Araśniewicz wybił futbolówkę na rzut rożny. Fala nie zamierzała jednak oddawać placu gry. Po składnych akcjach i zagraniach do skrzydłowych, wykonywała kilka rzutów rożnych. M.in. w 18 minucie udaną interwencją po rogu popisał się Marcin Niwiński. W 26 minucie zza pola karnego strzelał Patryk Błażejewicz, ale Araśniewicz złapał piłkę. 60 sekund później z ponad 20 metrów niecelnie uderzył futbolówkę Adrian Brzeziński. W 29 minucie Paweł Kanik minął kilku zawodników gości niczym tyczki slalomowe, jednak w desperackiej interwencji bramkarz gości wybił piłkę. W 31 minucie z rzutu wolnego została rozegrana akcja Cielsiński – Błażejewicz – Cielasiński, po której golkiper Fali wyekspediował piłkę na rzut rożny. W 35 minucie atak przeprowadzili przyjezdni, a Maciej Zadworny posłał piłkę głową nad bramką. W 38 minucie Zawisza zdobył prowadzenie. Akcję prawą stroną boiska przeprowadził Wojciech Ruczyński, dośrodkował w pole karne, a tam z około szóstego metra Adrian Brzeziński głową strzelił gola. Kiedy wydawało się, że bydgoska drużyna zejdzie na przerwę z prowadzeniem, Fala zdołała wyrównać. Goście wykonywali rzut wolny z około 30 metrów. Piłkę dośrodkował Kacper Żakiewicz, a obrońca Wojciech Schroeder z pola karnego, głową pokonał Marcina Niwińskiego. Do przerwy był remis 1:1.

Na drugą połowę trener Jacek Łukomski zamiast Patryka Szymańskiego wprowadził na boisko Arkadiusza Nowickiego. Jak się okazało szkoleniowiec bydgoskiej drużyny miał znów przysłowiowego nosa, bo „Nowik” odegrał ważną rolę w tym meczu. Zawisza przez znaczną część drugiej połowy grał przy sprzyjającym wietrze. W 64 minucie Arkadiusz Nowicki zdecydował się na uderzenie z około 30 metrów. Silnie kopnięta piłka dostała jeszcze wietrznej rotacji i wylądowała w „okienku” bramki Araśniewicza. To był godny filmowej kamery! Zawisza wygrywał 2:1. W 70 minucie zdobywca drugiego gola zagrał do Pawła Kanika, którego szarżę powstrzymał bramkarz Fali. W 76 minucie dobrze dośrodkował z rzutu wolnego Adam Wiśniewski, ale gokiper gości udanie interweniował. Były też niecelne uderzenia ze strony bydgoskich zawodników. Fala również próbowała atakować, lecz piłka po strzałach jej zawodników szybowała obok bramki lub nad poprzeczką. Ostatnie kilkanaście minut to uważna gra Zawiszy, która przyczyniła się do wygranej. Zawisza pokonał Falę Świekatowo 2:1 (1:1) i został liderem tabeli. Goście zajmują drugie miejsce i mają dwa punkty mniej.

Na meczu był obecny wychowanek i były zawodnik Zawiszy, Marcin Krzywicki, który grał nawet w ekstraklasie. Czyżby chciał wrócić do klubu, gdzie stawiał pierwsze kroki w piłkarskiej przygodzie?

W 10. kolejce bydgoska drużyna wyjedzie do Żołędowa. 21 października (godz. 15:00) zmierzy się tam z GLKS Osielsko.

14.10.2017. 15:00. Potulice: Zawisza Bydgoszcz – Fala Świekatowo 2:1 (1:1)

1:0 Adrian Brzeziński (38-głową)

1:1 Wojciech Schroeder (45-głową)

2:1 Arkadiusz Nowicki (64)

Zawisza: Marcin Niwiński – Patryk Szymański (46, Arkadiusz Nowicki), Bartosz Stoppel, Tomasz Detmer, Bartosz Bąk – Adrian Brzeziński, Patryk Błażejewicz (90, Jarosław Lewandowski), Adam Wiśniewski, Artur Cielasiński, Wojciech Ruczyński (81, Patryk Bereza), Paweł Kanik (89, Sergiusz Kot). Ponadto w kadrze meczowej: Jan Stypczyński – Cezary Kiełpinski, Jakub Konopczyński. Trener: Jacek Łukomski. Fala: Piotr Araśniewicz – Mariusz Molus (8, Oskar Winowiecki), Wojciech Schroeder, Marcin Majer, Błażej Szczukowski, Michał Kwasigroch, Maciej Kwasigroch, Dawid Chojnacki (77, Radosław Sijka), Kacper Żakiewicz (46, Robert Kotlęga), Maciej Zadworny (65, Bartosz Kuligowski), Damian Lonser. Trener: Przemysław Talarek. Żółte kartki: Wiśniewski, Kiełpinski, Nowicki – Kotlęga. Sędziowie: Sławomir Winiecki (Zamość) – główny, Paweł Oparczyk (Zamość) i Marek Semrau (Białe Błota) – asystenci.