Zawisza Bydgoszcz jedzie do Zamościa

30 kwietnia (niedziela, godz. 12:00) w 15. kolejce klasy B lider Zawisza Bydgoszcz zagra w Zamościu. Rywalem będzie przedostatnia w tabeli Iskra Zamość-Rynarzewo. Niebiesko-czarni w rundzie jesiennej wygrali w Potulicach 6:0. K-P ZPN wyznaczył sędziów na niedzielne spotkanie. Arbitrem głównym będzie 33-letni Rafał Kosek (Bydgoszcz). W sezonie 2015/2016 wymieniony prowadził mecze na poziomie klasy okręgowej. Na jego asystentów wyznaczono: bydgoszczanina Marcina Wódkowskiego, który był sędzią głównym w meczu z Wisłą Fordon i Mikołaja Kamzelewskiego (Białe Błota).

W miniony weekend prowadzenie w klasyfikacji strzelców utracił Wojciech Ruczyński (Zawisza), który wprawdzie strzelił gola w spotkaniu z Zorzą, ale Kacper Sapa (Wisła Fordon) w potyczce ze Skrą Paterek aż czterokrotnie trafił do siatki. Wojtek obecnie ma na koncie 15 bramek, a jego rywal – 16. W meczu z Iskrą jest szansa na odzyskanie prowadzenia. Najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie niedzielnego przeciwnika jest Przemysław Macudziński, który 9 razy pokonał bramkarzy rywali.

Trener Patryk Zarosa ustalił kadrę na mecz z Iskrą, liczącą 18 zawodników. Zabrakło w niej m.in. kontuzjowanych: Bartosza Stoppela i kapitana drużyny Adama Wiśniewskiego, który w tym spotkaniu pełnił będzie rolę kierownika zespołu. Po raz pierwszy w kadrze znalazł się bramkarz Kamil Marczuk. Powołania otrzymali:

Bartosz Bąk

Patryk Bereza

Patryk Błażejewicz

Adrian Brzeziński

Paweł Kanik

Nikodem Kasperczak

Sebastian Każuro

Cezary Kiełpiński

Sergiusz Kot

Jarosław Lewandowski

Kamil Marczuk

Przemysław Marchwant

Marcin Niwiński

Maciej Nowacki

Damian Nowak

Wojciech Ruczyński

Michał Setlak

Tomasz Widomski

Wyjazdu wyjątkowo nie będzie z parkingu przed stadionem Zawiszy, ponieważ 30 kwietnia na obiektach klubowych odbywać się będą imprezy sportowe i może zabraknąć miejsc parkingowych. W związku z tym wyjazd nastąpi o godz. 10:00 z parkingu przy ul. Świętej Trójcy (nieopodal budynku ZUS i stacji benzynowej). Jeżeli któryś z zawodników nie będzie mógł uczestniczyć w meczu, powinien poinformować kapitana drużyny, Adama Wiśniewskiego (tel. 662 129 517).

Pozostałe mecze 15. kolejki klasy B (grupa: Bydgoszcz III):

29.04.2017. 16:00: Zorza Ślesin – Olimpia Wtelno

29.04.2017. 16:30: GLZS Sadki – Victoria Kołaczkowo

30.04.2017. 12:00: Wisła Fordon – Akademia Futbolu Brzoza

30.04.2017. 18:00: Ramiel Bydgoszcz – Zieloni Zalesie

Skra Paterek – pauza.

Na zdjęciu: na pierwszym planie kapitan drużyny Zawiszy - Adam Wiśniewski.