Zawisza lepszy od Kasztelana

Dzisiaj na stadionie przy ul. Słowiańskiej Zawisza zmierzył się w sparingu z Kasztelanem Papowo Biskupie, jedenastą drużyną klasy A (grupa: Toruń) po rundzie jesiennej. W spotkaniach z trzynastoma przeciwnikami rywal Niebiesko-Czarnych odniósł 3 zwycięstwa, dwa razy zremisował i ośmiokrotnie przegrał (bramki: 13-27). Najskuteczniejszym zawodnikiem Kasztelana był zdobywca czterech bramek – Paweł Zieliński. Po dwa trafienia zaliczyli: Mateusz Bochat, Rafał Lewandowski i Jacek Rogoziński.

Trener Patryk Zarosa dysponował 14 zawodnikami, tymi, którzy nie wyjechali na obóz do Wągrowca. Z uwagi na drobny uraz nie wystąpił Wojciech Ruczyński. Do przerwy Zawisza przeważał, a Kasztelan w zasadzie przeprowadził jedną składną akcję, po której uzyskał wyrównującego gola. Bramka dla bydgoszczan padła po pięknej akcji, gdy dośrodkowanie obrońcy Patryka Szymańskiego, wykorzystał strzałem głową Marcin Szmańkowski.

Po zmianie stron Zawisza potwierdził swoją dominację. Na 2:1 podwyższył w 69 minucie Mateusz Stopa. W 86 minucie po zagraniu Szmańkowskiego wynik meczu ustalił skuteczny ostatnio Patryk Błażejewicz.

19.02.2017. 20:00. Bydgoszcz: Stadion im. E. Połtyna, ul. Słowiańska 7: Zawisza Bydgoszcz (klasa B) – Kasztelan Papowo Biskupie (klasa A) 3:1 (1:1)

1:0 Marcin Szmańkowski (7-głową)

1:1 (27)

2:1 Mateusz Stopa (69)

3:1 Patryk Błażejewicz (86)

Zawisza: Artur Gajewski (46, Jan Stypczyński) – Patryk Kuczawski, Bartosz Stoppel, Mikołaj Pieniądz, Patryk Szymański – Patryk Błażejewicz, Adam Wiśniewski – Mateusz Stopa (70, Filip Suwik), Mikołaj Sierocki (70, Marcin Szmańkowski), Filip Suwik (46, Adrian Brzeziński) – Marcin Szmańkowski (46, Krzysztof Jankowski). Trener: Patryk Zarosa. Sędziował: Jakub Pujanek (Bydgoszcz).

Na zdjęciu: zdobywca drugiego gola - Mateusz Stopa.