Zawisza pokonał LZS Gryf Piaseczno, ale istotny jest „Najważniejszy mecz Tomka”

Dzisiaj w meczu 11. kolejki klasy A (grupa: Bydgoszcz I) lider tabeli Zawisza Bydgoszcz podejmował jedenastą drużynę w rozgrywkach – LZS Gryf Piaseczno. Trener Jacek Łukomski dysponował 18-osobową kadrą meczową. Zabrakło w niej zawodników chorych i kontuzjowanych m.in. Patryka Kuczawskiego, Michała Setlaka, Tomasza Stachewicza i Patryka Straszewskiego. Za cztery żółte kartki pauzowali: Adrian Brzeziński i kapitan drużyny Adam Wiśniewski.

Mecz w Potulicach poza wymiarem sportowym był okazją do okazania wsparcia dla chorego prezesa klubu z Piaseczna Tomasza Kobusińskiego, a także do rozpowszechnienia informacji o zbiórce środków finansowych, mających zapewnić odpowiednią opiekę i rehabilitację.

Zawodnicy obu drużyn wyszli na boisko w specjalnie przygotowanych koszulkach, na których widniał napis: „Najważniejszy mecz Tomka”. Pojawił się także okazjonalny transparent z takim samym napisem, pod którym widniał szkic boiska i piłka.

Mecz toczył się na bardzo grząskim boisku i przy porywistym wietrze, co z pewnością nie ułatwiało gry zawodnikom. Plusem był fakt, że chociaż nie padał deszcz, który już od wczoraj daje się wszystkim we znaki. Przez pierwsze 20 minut Zawisza oddał kilka strzałów, po których ani razu piłka nie trafiła w światło bramki. W 22 minucie bydgoska drużyna objęła prowadzenie. Patryk Bereza otrzymał piłkę w polu karnym i mógł strzelać, ale zagrał do Wojciecha Ruczyńskiego. „Ruczek” był w o wiele gorszej pozycji strzeleckiej, ale kopnął piłkę z ostrego kąta, prawie przy końcowej linii. Piłka przy słupku, pod interweniującym bramkarzem Dominikiem Szczygłem wpadła do bramki! W 28 minucie na dalsze uderzenie futbolówki zdecydował się zawodnik gości - Dominik Narloch. W tej sytuacji bramkarz Zawiszy Marcin Niwiński wybił piłkę na róg. W 30 minucie z około 19 metrów strzelił Arkadiusz Nowicki, jednak Szczygieł obronił. Niespełna 120 sekund później w pole karne dośrodkował Oskar Ziemba, a Patryk Bereza z pięciu metrów głową posłał piłkę obok słupka. W 34 minucie było 2:0 dla Zawiszy. Z lewej strony boiska w pole karne zagrał Wojciech Ruczyński, a Paweł Kanik skierował futbolówkę w róg bramki Szczygła. W 43 minucie Karol Walaszek sfaulował w obrębie „szesnastki” Wojciecha Ruczyńskiego i sędzia zarządził rzut karny. Z jedenastu metrów Paweł Kanik kopnął piłkę w samo „okienko” i było 3:0 dla bydgoskiej drużyny. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Pierwszą ciekawszą sytuację po przerwie odnotowano w 52 minucie, gdy po dalekim strzale Wojciecha Ruczyńskiego skutecznie interweniował Szczygieł. Niecałe 2 minuty później golkiper z Piaseczna „wyłuskał” futbolówkę znajdującemu się w dogodnej pozycji Patrykowi Berezie. W 63 minucie trener Jacek Łukomski dokonał aż dwóch zmian. Jak się okazało szkoleniowiec bydgoskiej drużyny po raz kolejny miał przysłowiowego nosa, bo wprowadzony na boisko Tomasz Widomski już po 120 sekundach cieszył się ze zdobycia gola. „Widom” wykończył z bliska zagranie Oskara Ziemby, który posłał piłkę wzdłuż linii bramkowej. W 72 minucie było 5:0, gdy po zagraniu Wojciecha Ruczyńskiego do siatki trafił Arkadiusz Nowicki. W 81 minucie rzut wolny wykonywali goście. Michał Heleniak uderzył z daleka, ale Marcin Niwiński nie dał się pokonać. W 88 minucie kolejną asystę zaliczył Wojciech Ruczyński, a do siatki trafił Tomasz Widomski. Niespełna 60 sekund później faulowany w polu karnym był „Widom” i arbiter zarządził drugą „jedenastkę” w tym meczu. Wykorzystał ją Artur Cielasiński. Zawisza pokonał dzisiaj LZS Gryf Piaseczno 7:0 (3:0) i po 23 godzinach wrócił na pozycję lidera tabeli. Według mnie to był świetny mecz w wykonaniu Wojciecha Ruczyńskiego, który zdobył gola, zaliczył trzy asysty, a ponadto miał udział przy jeszcze jednej bramce (po faulu na nim był pierwszy rzut karny).

W 12. kolejce bydgoska drużyna w Potulicach podejmować będzie Krajnę Sępólno Krajeńskie. Mecz wyznaczono na niedzielę 5 listopada (godz. 13:00).

29.10.2017. 12:00. Potulice: Zawisza Bydgoszcz – LZS Gryf Piaseczno 7:0 (3:0)

7:0 Artur Cielasiński (89-karny)

Zawisza: Marcin Niwiński – Artur Cielasiński, Bartosz Stoppel, Tomasz Detmer, Jakub Konopczyński – Oskar Ziemba, Patryk Błażejewicz (63, Sergiusz Kot), Arkadiusz Nowicki (73, Bartosz Bąk), Paweł Kanik (46, Jarosław Lewandowski), Wojciech Ruczyński, Patryk Bereza (63, Tomasz Widomski). Ponadto w kadrze meczowej: Jan Stypczyński, Kamil Marczuk – Cezary Kiełpinski. Trener: Jacek Łukomski. LZS Gryf: Dominik Szczygieł – Mateusz Szydeł, Karol Walaszek (46, Michał Heleniak), Sławomir Walaszek, Kamil Zapalski (75, Maciej Nowaczyk), Robert Bogdanowicz, Artur Jasiek (66, Mateusz Zamojski), Patryk Kuffel, Bartosz Piechocki, Kamil Pestka, Filip Szmytkowski, Dominik Narloch (75, Radosław Zwiefka). Trener: Vladimer Erkvania. Żółte kartki: Stoppel, Knopoczyński – Heleniak, Szczygieł. Sędziowie: Dawid Kosmal (Brzoza) – główny, Adrian Popławski (Bydgoszcz) i Mirosław Oparczyk (Zamość) – asystenci.

Wyniki innych meczów 11. kolejki klasy A (grupa: Bydgoszcz I):

28.10.2017. 12:00: Krajna Sępólno Krajeńskie – GLKS Osielsko 3:2 (0:0)

Bramki: Artur Dądela, Dominik Bonk, Paweł Siekierka – Maciej Winklarz, Kacper Kilan.

28.10.2017. 13:00: Tucholanka Tuchola – Fala Świekatowo 0:1

Bramka: Dawid Chojnacki.

28.10.2017. 14:00: Victoria Koronowo – Rawys Raciąż 2:3 (1:3)

Bramki: Paweł Górzyński, Piotr Miś – Damian Rybacki, Tobiasz Mocek, Mateusz Pril.

28.10.2017. 18:00: Victoria Niemcz – Dąb Potulice 2:3

Bramki dla Dębu: Kamil Wisiorek, Michał Murach, Mateusz Szypkowski.

29.10.2017. 14:00: GLKS Dobrcz – Tartak Wudzyn 2:4

29.10.2017. 14:30: Myśliwiec Gostycyn – Kamionka Kamień Krajeński 0:6

Bramki: Tomasz Mrugalski 3, Dawid Chmarzyński, Szymon Tusznio, Mariusz Strumiłło.

Na zdjęciu: z piłką Wojciech Ruczyński, z numerem 6 Jakub Konopczyński. Z prawej: Artur Jasiek (LZS Gryf Piaseczno, w żółtym stroju).