Zawiszy wyprawa – w sobotę po awans!

W 19. kolejce klasy B (grupa III) lider Zawisza Bydgoszcz będzie podejmował w Potulicach Victorię Kołaczkowo (dziewiąte miejsce w tabeli). Mecz odbędzie się 27 maja (sobota, godz. 16:00). W rundzie jesiennej Zawisza wygrał w Kołaczkowie 3:1 (3:0) po dwóch golach Nikodema Kasperczaka i jednym Wojciecha Ruczyńskiego. 16 zwycięstwo z rzędu już może przynieść Zawiszy awans do klasy A, bo Olimpia Wtelno jako gospodarz w następnej kolejce, nie zorganizuje meczu z bydgoską drużyną.

Okręgowy związek piłkarski wytypował na sobotnie spotkanie znów trzech sędziów z Bydgoszczy. Tym razem jako arbiter główny mecz prowadzić będzie Maciej Gebler, który był głównym rozjemcą w spotkaniu rundy jesiennej Zawiszy w Ślesinie. Na jego asystentów wyznaczono: Pawła Dankowiakowskiego i Jakuba Kręcigłowę.

W poprzedniej kolejce Wojciech Ruczyński (Zawisza) powiększył swój dorobek bramkowy o jedno trafienie i z 20 bramkami nadal jest najlepszy w stawce strzelców klasy B (grupa III). Z pewnością Wojtka nie wyprzedził Kacper Sapa (Wisła Fordon). Nie wiadomo jednak, czy zawodnik Wisły zdobył bramki w spotkaniu z Zorzą Ślesin. Jedno trafienie zaliczył Mateusz Jarzembowski, więc nawet gdyby Sapa strzelił trzy gole miałby ich 19. Portal „Łączy Nas Piłka” od kilku dni nie funkcjonuje, a wysłane zapytanie do Wisły Fordon pozostało bez odpowiedzi.

W ekipie niedzielnego rywala nie ma zawodnika, który wyróżniałby się nadzwyczajną skutecznością. Trzech piłkarzy Victorii zdobyło po 4 gole: Krystian Bojas, Krzysztof Stefanowicz i Kamil Stodolny. Szkoleniowcem drużyny z Kołaczkowa jest Marcin Wiśniewski, były zawodnik Zawiszy (w latach 1996-1999 i 2003-2004). Trener Patryk Zarosa ustalił kadrę na sobotni mecz, liczącą 18 zawodników. Szkoleniowiec Zawiszy na spotkanie z Victorią powołał następujących piłkarzy:

Patryk Bereza

Patryk Błażejewicz

Adrian Brzeziński

Krystian Jabłoński

Sebastian Każuro

Sergiusz Kot

Jarosław Lewandowski

Przemysław Marchwant

Kamil Marczuk

Marcin Niwiński

Maciej Nowacki

Damian Nowak

Wojciech Ruczyński

Michał Setlak

Bartosz Stoppel

Patryk Szymański

Adam Wiśniewski

Oskar Ziemba

Wyjazd do Potulic nastąpi o godz. 14:15 z parkingu przed stadionem Zawiszy. Jeżeli któryś z zawodników nie będzie mógł uczestniczyć w meczu, powinien poinformować kierownika drużyny, Leszka Pawlikowskiego (tel. 503 949 121).

Pozostałe mecze 19. kolejki klasy B (grupa: Bydgoszcz III):

27.05.2017. 16:30: GLZS Sadki – Skra Paterek

28.05.2017. 11:00: Zieloni Zalesie – Olimpia Wtelno