Zobaczcie tabelę – Zawisza na czele

W dniu dzisiejszym bydgoski Zawisza rozegrał czwarte spotkanie wyjazdowe w ramach rozgrywek ligi okręgowej. Rywalem była w Łochowie miejscowa drużyna KS Sportis. Gospodarze, którzy jeszcze przed rozpoczęciem zmagań ligowych nie ukrywali, że mają aspiracje awansu, okazali się trudnym przeciwnikiem. W ich szeregach zobaczyliśmy zawodników, którzy w poprzednich sezonach reprezentowali Zawiszę. Byli nimi m.in.: Marcin Krzywicki, Wojciech Lewandowski i Arkadiusz Nowicki.

Do przerwy gospodarze postawili twarde warunki gry Zawiszy. Po zmianie stron, w 51 minucie czerwoną kartkę zobaczył Krzysztof Urtnowski i bydgoska drużyna grała do końca spotkania w 10-osobowym składzie. Mimo tego osłabienia Zawisza grał coraz lepiej, a w efekcie całkowicie zdominował boiskowe poczynania. W 55 minucie miejscowy bramkarz Michał Dumieński obronił rzut karny wykonywany przez Adam Wiśniewskiego. W 76 minucie była kolejna „jedenastka”. Tym razem jej pewnym egzekutorem był Jakub Witucki, który zdobył swojego pierwszego gola dla Zawiszy. Niespełna 180 sekund później indywidualną akcją popisał się Paweł Kanik i było już 2:0. Wynik ustalił w 89 minucie Patryk Straszewski, który kilkadziesiąt sekund wcześniej pojawił się na boisku.

Zawisza wygrał już piąty mecz z rzędu (czwarty wyjazdowy) i został liderem tabeli.

08.09.2018. 16:00: KS Sportis Łochowo – Zawisza Bydgoszcz 0:3 (0:0)

Bramki: Jakub Witucki (76-karny), Paweł Kanik (79), Patryk Straszewski (89).

Zawisza: Marcin Niwiński – Jakub Witucki, Tomasz Detmer, Bartosz Stoppel, Bartosz Bąk – Adrian Brzeziński, Adam Wiśniewski (64, Patryk Kozłowski), Krzysztof Urtnowski, Natan Zniszczol (46, Oskar Ziemba), Paweł Kanik (88, Patryk Straszewski), Wojciech Ruczyński (60, Dawid Deresiewicz). Trener: Jacek Łukomski. Żółte kartki: Stoppel, Brzeziński, Urtnowski, Witucki, Ziemba. Czerwona kartka: Urtnowski (51). Sędziowie: Dawid Błażejczyk (Bydgoszcz) – główny, Mariusz Burda (Bydgoszcz) i Krystian Glonek (Bydgoszcz) – asystenci.

W szóstej kolejce Zawisza będzie podejmował w Bydgoszczy (Fordon) na stadionie przy ul. Sielskiej Flisaka Złotoria. Mecz zostanie rozegrany 16 września 2018 roku (początek godz. 17:00).

Na zdjęciu: w walce o piłkę Adrian Brzeziński. Z prawej Wojciech Ruczyński. W tle (z lewej strony) Bartosz Bąk.

Powiązana galeria: