GLKS Dobrcz-Wudzyn

Barwy

Strony internetowe

Opis klubu dodany przez:
GLKS Dobrcz to klub piłkarski, posiadający drużyny seniorów i juniorów. Seniorzy występują obecnie w piłkarskiej klasie B. Drużyny rozgrywają swoje mecze na boisku położonym w Trzeciewcu.   Historia piłki nożnej na terenie gminy Dobrcz udokumentowana jest od okresu powojennego. W roku 1946 miejscowi miłośnicy futbolu załozyli klub "Zryw Dobrcz". Organizacją drużyny zajęli się: Roman Ostrowski syn wóta gminy, Alojzy Finc wieloletni prezes OSP Dobrcz i Władysław Mikrut lekkoatleta startujący w rzucie oszczepem.Pan Ostrowski służył w wojsku na Bielanach w Warszawie razem z Panem Kazimierzem Górskim, z którym razem grali w piłkę. W trakcie selekcji w wojsku Ostrowski skierowany został do gry w Poloni Warszawa, a Górski do Legi. W Zrywie Ostrowski był kapitanem drużyny, grał na prawej pomocy i obronie. W roku 1954 Pan Ostrowski wyprowadził sie do Sieradza i rozstał się z miejscową piłką. W roku 1981 powrócił w rodzinne strony, gdzie wraz z Kazimierzem  Muchą prowadził klub piłkarski w Trzeciewcu, który w kolejnych latach z powodzeniem grał w "A" klasie i Pucharze Polski. W tym okresie Zryw  Dobrcz zawiesił swoją działalność i nie występował w lidze piłkarskiej. W ostatnich latach działacze  sportowi z Dobrcza i Trzeciewca połączyli siłę i tradycję spotrową dwóch sąsiednich miejscowości, powołując sekcję piłkarską w ramach GLKS Dobrcz, kontynuujacą działankość obu klubów. Klub Piłkarski GLKS Dobrcz nie posiada swojej osobowości prawnej, jest sekcją GLKS Dobrcz, którą prowadzi kierownik sekcji Pan Czesław Musialik.Do czasu  wybudowania stadionu w Dobrczu zespół trenuje i rozgrywa mecze na boisku  w Trzeciewcu.