Książki o Zawiszy

Czwarty tom piłkarskich dziejów Zawiszy Bydgoszcz pt. „W ekstraklasie i na jej zapleczu. Zawisza Bydgoszcz 1984-1998” został wydany 26 czerwca 2018 roku. Książka liczy 527 stron formatu A-4 i znajduje się w niej ponad 310 zdjęć. Obejmuje okres od rundy jesiennej 1984 roku do końca rundy wiosennej 1998 roku. W tym czasie bydgoski klub przez pięć sezonów z rzędu występował w ekstraklasie, a pozostałe sezony w ówczesnej II lidze (obecna I liga). W 1998 roku Zawisza utrzymał się na drugim poziomie rozgrywkowym, ale został wycofany przed rozpoczęciem sezonu 1998/1999. Książka obejmuje lata naznaczone niezwykle interesującymi wydarzeniami wśród których były m.in.: wyprawa do Wietnamu, awans do ekstraklasy, wygranie kibicowskiej „Ligi Stadionów”, pojawienie się w klubie „sponsora”, trenerskie roszady i bunt zawodników. Cena 100 zł. Pozostało już niewiele egzemplarzy czwartego tomu.

Autor: Zenon Greinert

O możliwościach zakupu można się dowiedzieć pod numerem telefonu 607 119 478.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

„»Tam najlepsi są kibice...«. Zawisza Bydgoszcz 1973-1984”. 500 stron formatu A-4! 375 zdjęć w większości dotąd nigdzie nie publikowanych! Książka ukazała się 13 grudnia 2017 roku. Cena 95 zł.

„Zmienne koleje losu. Zawisza Bydgoszcz 1961-1972" - 2015 rok. Cena 85 zł.

„Droga do piłkarskiej ekstraklasy. Zawisza Bydgoszcz 1946-1960" - 2012 rok. Cena 80 zł.