27 sierpnia, godz. 16:00 – derby Wisły z Zawiszą w bydgoskim Fordonie

Fani Zawiszy i Wisły Fordon z niecierpliwością oczekują sobotniego meczu, którym obie drużyny rozpoczną sezon w klasie B. W dzisiejszej informacji na stronie rywala (wislafordon.futbolowo.pl) można przeczytać: „Ciekawie będzie na pewno nie tylko na boisku ale i też na trybunach. Jak wiadomo spodziewamy się dużej rzeszy fanów kibiców niebiesko-czarnych. Liczymy na wspaniałą i przede wszystkim przyjazną atmosferę kibiców obu drużyn”.

Przeprowadziłem błyskawiczną sondę na temat wyniku meczu Wisła Fordon – SP Zawisza Bydgoszcz. Wśród kilkunastu osób panował ogromny optymizm, bowiem wszystkie typowały zwycięstwo Zawiszy. O szczegółach ankiety napiszę już po sobotnim spotkaniu. Na mecz na stadionie przy ul. Sielskiej wybierają się również zawodnicy, którzy nie znaleźli się w kadrze meczowej. Mecz wywołał duże zainteresowanie nie tylko w Bydgoszczy. Pojawią się nawet dziennikarze z prasy ogólnopolskiej, których zainteresował nie tylko upadek, ale też natychmiastowe odrodzenie zasłużonego klubu, jakim jest Zawisza.

Pomocnika Zawiszy Adama Wiśniewskiego zapytałem o oczekiwania i marzenia związane z grą w Zawiszy. Jeszcze przed prezentacją drużyny i przed pierwszym ligowym meczem sezonu 2016/2017, zawodnik powiedział: „Oczekiwanie jest tylko jedno i nie ma się co rozpisywać, bo chodzi o AWANS. Nic innego nie wchodzi w grę. Natomiast jeśli chodzi o marzenia, to myślę, że nie ma co marzyć tylko zapierdzielać do ostatniego gwizdka. Zaczynałem swoją przygodę z piłką w Zawiszy i pewnie też ją tu zakończę. Małe marzenie to takie, żeby kibice byli z nami na dobre i na złe, bo wiem, że o doping nie ma się co obawiać”.

Przypominam, że sędziami sobotniego meczu będą: Krzysztof Giczela (Jadwiżyn) – jako główny oraz Wojciech Nagaj (Wiele) i Dariusz Karolczak (Paterek) – asystenci. Są to arbitrzy ze sporym doświadczeniem.

Na zdjęciu: podczas prezentacji w dniu 25 sierpnia. Od lewej stoją: Damian Nowak, Przemysław Marchwant, Patryk Kuczawski, Franciszek Kaźmierski, Oskar Ziemba, zawodnik zasłonięty flagą, Przemysław Dachtera, Adam Wiśniewski, Krzysztof Topoliński, Wojciech Ruczyński, Patryk Piechocki, Jarosław Lewandowski.