3 sierpnia Zawisza gra z Dębem Potulice

Jutro (3 sierpnia, godz. 18:30) bydgoski Zawisza rozegra trzeci sparing. Rywalem bydgoskiej drużyny będzie w Potulicach miejscowy Dąb. Gospodarze mimo niezbyt udanej rundy jesiennej, w minionym sezonie wywalczyli awans do klasy A. W rozgrywkach ligowych klasy B (grupa Bydgoszcz III) zespół z Potulic grał bezkompromisowo, odniósł 18 zwycięstw i 6 razy przegrał (bramki imponujące: 116-36). Zawodnik Dębu Michał Murach (zobacz informacje o nim >>>> TUTAJ) z 34 bramkami został najlepszym strzelcem. Murach piłkarską przygodę zaczynał w potulickiej Polonii, ale jako junior grał w barwach bydgoskiego Zawiszy. Możliwe, że w barwach gospodarzy zagra były zawodnik bydgoskiego klubu – Artur Cielasiński, który ostatnio występował w Czarnych Nakło. 30 lipca Dąb rozegrał sparing z Koroną Dębno (pilska klasa B) i wygrał 6:2 – zobacz szczegóły meczu >>>>> TUTAJ.

Trenerzy Zawiszy Dawid Niezbecki i Patryk Zarosa wytypowali na mecz w Potulicach 21 zawodników. Wśród nich po raz pierwszy pojawią się: 19-letni Krzysztof Topoliński (uprzednio BKS Bydgoszcz) i 28-letni Sergiusz Kot (wychowanek Zawiszy), który w pierwszej drużynie Zawiszy nie zaliczył dotąd żadnego oficjalnego występu. Raczej nie zagra kontuzjowany podczas meczu kontrolnego w Brzozie – Nikodem Kasperczak.

Na zdjęciu: Franciszek Kaźmierski, dla którego bydgoski Zawisza jest pierwszym klubem.