Czołówka krystalizuje się. Podsumowanie 6. kolejki klasy B

Trzeci w tabeli, bydgoski Zawisza, w 6. kolejce klasy B (grupa: Bydgoszcz III) podejmował w Potulicach, w sobotę (1 października), wicelidera GLZS Sadki i wygrał 3:0. To był dobry mecz Nikodema Kasperczaka, który wrócił do drużyny po przerwie spowodowaną chorobą i zdobył dwa gole oraz zaliczył asystę. Z kolei Wojciech Ruczyński uzyskał jedną bramkę i prowadzi na liście najlepszych strzelców – zobacz >>>> TUTAJ. Bramkarze Marcin Niwiński i jego zmiennik Artur Gajewski trafili do statystyk golkiperów z tzw. czystymi kontami. Gajewski nie przepuścił bramki już po raz drugi i jest wiceliderem na tej liście wspólnie z Robertem Musiałowskim (Wisła Fordon). Na liście bramkarzy prowadzi Paweł Kasperek (Zieloni Zalesie), który dotychczas w trzech spotkaniach nie dał się pokonać. Zresztą w tej klasyfikacji Zawisza ma aż trzech golkiperów, ponieważ trafił na nią także Jan Stypczyński – zobacz >>>> TUTAJ. W drugim sobotnim spotkaniu Akademia Futbolu Brzoza pokonała 4:0 na własnym boisku Zorzę Ślesin. Mimo zdecydowanej wygranej, gospodarze podeszli samokrytycznie do swojego występu i ocenili, że rozegrali słaby mecz. W trzeciej sobotniej potyczce Skra Paterek podejmowała ostatnią w tabeli Iskrę Zamość-Rynarzewo, która dotąd pozostawała bez punktów. Goście zdobyli pierwsze punkty i odnieśli pierwsze zwycięstwo. Wygrali 4:2, a 3 gole strzelił dla nich Przemysław Macudziński, dla którego były to premierowe trafienia w tym sezonie, a trzeba nadmienić, że w poprzednich sezonach był niezwykle skuteczny. Pod koniec spotkania doszło do niecodziennej sytuacji. W pole karne gości pobiegł bramkarz Skry Łukasz Balcer i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, głową zdobył gola. Znów nie popisał się sędzia, który do systemu nie wprowadził końcowego wyniku, a rezultat do przerwy (2:0 dla Iskry) i dlatego w portalu laczynaspilka.pl taki wynik widniał od soboty. W niedzielę (2 października) rozegrano dwa spotkania. W pierwszym z nich Olimpia Wtelno w Koronowie była gospodarzem potyczki z Ramielm Bydgoszcz i zwyciężyła 2:1. Po przysłowiowej zadyszce na starcie, ekipa z Wtelna wygrała drugi mecz z rzędu (od trzech spotkań nie przegrała) i jest już szósta w tabeli. W ostatniej potyczce 6. kolejki Victoria Kołaczkowo podejmowała w Zamościu Zielonych Zalesie. Drużyna gości potwierdziła, że nieprzypadkowo jest w czołówce tabeli i zdecydowanie 3:0 pokonała rywala. Jedną z bramek zdobył Rafał Grzelak, który z 6 golami w klasyfikacji strzelców zajmuje drugie miejsce (wraz z Oskarem Sapą z Wisły Fordon). Zawisza w 7. kolejce (9 października) udaje się właśnie do Zalesia i z pewnością mecz do łatwych należał tam nie będzie. Szykuje się ciekawy pojedynek, bowiem obie drużyny mają najlepszą defensywę w tej grupie klasy B i dotąd straciły tylko po 3 bramki. Gospodarze szykują jakieś niespodzianki, aby spotkanie z takim klubem jak Zawisza miało godną oprawę. Po 6. kolejkach czołówka tabeli przedstawia się następująco: 1. Akademia Futbolu Brzoza – 12 pkt., 2. Wisła Fordon – 12, 3. Zawisza – 12, 4. Zieloni Zalesie – 12, 5. GLZS Sadki – 9.

Wyniki meczów 6. kolejki klasy B (grupa: Bydgoszcz III):

Zawisza Bydgoszcz – GLZS Sadki 3:0 (2:0)

Bramki: Nikodem Kasperczak 2, Wojciech Ruczyński.

Akademia Futbolu Brzoza – Zorza Ślesin 4:0

Skra Paterek – Iskra Zamość-Rynarzewo 2:4 (0:2)

Bramki: Łukasz Rybarczyk, bramkarz Łukasz Balcer – Przemysław Macudziński 3, Waldemar Częsz.

Olimpia Wtelno – Ramiel Bydgoszcz 2:1

Victoria Kołaczkowo – Zieloni Zalesie 0:3 (0:1)

Bramki: Bartosz Musiałek, Rafał Grzelak, Marcin Sojka.

Wisła Fordon – pauza.