Jaki stadion mieści się w Bydgoszczy przy ul. Gdańskiej?

Jutro (6 października, godzina 17:30) reprezentacja Polski U-21 zagra ze swoimi rówieśnikami z Ukrainy. Wiadomo, że mecz odbędzie się w Bydgoszczy, ale na stadionie, który... faktycznie nie istnieje. Na biletach, które zakupiłem, w dwóch miejscach widnieją napisy: „STADION MIEJSKI BYDGOSZCZ”.

23 marca bieżącego roku byłem na spotkaniu polskiej młodzieżówki z Finlandią (wygrana 1:0), także rozegranym w mieście nad Brdą. Wówczas na biletach umieszczono jeden napis dotyczący miejsca meczu: „Stadion Miejski, ul. Gdańska 163”. W składach drużyn, przygotowanych wtedy dla dziennikarzy, zawarto wiadomość: „BYDGOSZCZ, Stadion Miejski ul. Gdańska 163”. Po meczu z Finlandią sądziłem, że informacje dotyczące miejsca meczu były po prostu czyjąś pomyłką. Teraz już nie mam wątpliwości, iż jest to tylko zwykły błąd. Dla mnie sprawa wygląda na prowokację. Bydgoszcz miała już w przeszłości prezydenta, które zmienił nazwę stadionu Zawiszy, jednak dzięki protestom kibiców została ona przywrócona. Na stronie internetowej https://kupbilet.onet.pl znalazła się prawidłowa informacja dotycząca jutrzejszego spotkania:

"Mecz Towarzyski - Polska-Ukraina U-21

06 października 2016/ Godzina: 17:30

stadion WKS Zawiszy Bydgoszcz
ul. Gdańska 163
85-915 Bydgoszcz"

Ciekawe, na stadionie o jakiej nazwie, rozegrane zostaną przyszłoroczne piłkarskie Mistrzostwa Europy U-21? Z plakatu wiszącego na ogrodzeniu przy stadionie przy ul. Gdańskiej, można wnioskować, że miejscem imprezy będzie: „Stadion Zawisza Bydgoszcz”. A co będzie napisane na biletach?

Bilet z meczu U-21 Polska - Finlandia.

U-21 Polska - Finlandia  - składy drużyn.