Koniec marzeń o pucharze

Dzisiaj Zawisza Bydgoszcz rozegrał w Potulicach mecz z Gryfem Sicienko. Było to spotkanie w ramach Pucharu Polski na szczeblu K-P ZPN (okręg bydgoski). Rywal w minionym sezonie zajął wysokie, szóste miejsce w klasie okręgowej (grupa I kujawsko-pomorska), więc nie był łatwym przeciwnikiem. W kadrze meczowej Zawiszy zabrakło m.in. Nikodema Kasperczaka i kontuzjowanego Sergiusza Kota. Ten drugi zawodnik przechodzi obecnie rehabilitację, ale twierdzi, że jego uraz „to nic poważnego” i ma nadzieję, że w środę wróci już do treningów.

Niebiesko-czarni w 19 minucie zdobyli prowadzenie. Wtedy technicznym uderzeniem Wojciech Ruczyński pokonał bramkarza gości – Adama Owsiannego, byłego zawodnika juniorów Zawiszy. W 27 minucie w akcji zobaczono dwóch kolejnych, byłych piłkarzy Zawiszy. Po zagraniu Łukasza Piaseckiego i błędzie bydgoskich obrońców, gola zdobył Arkadiusz Woźniak. Do przerwy kilka razy dobrze interweniował Jan Stypczyński (m.in. po uderzeniu Łukasza Piaseckiego). Zawisza też przeprowadził kilka udanych ataków. W 20 minucie strzał Adama Wiśniewskiego obronił Owsianny, a dobitka Wojtka Ruczyńskiego była nieskuteczna. W 37 minucie indywidualną akcję lewą stroną przeprowadził Paweł Kanik, a po jego strzale Owsianny wybił piłkę na rzut rożny. Do przerwy było 1:1.

Gra w drugiej połowie dość długo przebiegała w środkowych rejonach boiska, stąd nie zanotowano bramkowych okazji z obu stron. Potem Zawisza miał tzw. optyczną przewagę, ale sytuacji na gole nadal brakowało. W 73 minucie ostro strzelił Patryk Błażejewicz, a bramkarz gości nie zdołał opanować futbolówki. W dobitce Wojciech Ruczyński skierował piłkę do siatki. Sędzia jednak gola nie uznał dopatrując się spalonego. Bramkę za to zdobył Gryf w 81 minucie. Kiedy wydawało się, że to koniec pucharowych marzeń Zawiszy, w doliczonym czasie gry padło wyrównanie! Doprowadził do niego wprowadzony na boisko kilka minut wcześniej Maciej Nowacki. W odpowiedzi zaatakował Gryf, a po strzale Woźniaka i interwencji Jana Stypczyńskiego futbolówka trafiła w poprzeczkę! Mecz zakończył się remisem 2:2, więc arbiter zarządził dogrywkę.

W jej pierwszej części atakował Gryf. Woźniak najpierw strzelił wprawdzie niecelnie, ale kolejna akcja gości zakończyła się bramką Łukasza Dąbrowskiego. W 98 minucie drużyna z Sicienka wygrywała 3:2. W 104 minucie lekki strzał głową oddał Wojciech Ruczyński.

W 110 minucie Zawisza przeprowadził ładną akcję w wyniku której niecelnie strzelił Paweł Kanik. W rewanżu futbolówkę nad poprzeczką uderzył Łukasz Piasecki. Potem piłka po strzale Wojciecha Ruczyńskiego trafiła w słupek! Kibice, którzy przez cały mecz żywiołowo dopingowali Zawiszę, nie doczekali się już bramki i bydgoska drużyna odpadła z pucharowej rywalizacji.

Puchar Polski na szczeblu K-P ZPN

05.08.2017. 17:00. Potulice: Zawisza Bydgoszcz (klasa A) – Gryf Sicienko (klasa okręgowa) 2:3 (1:1, 2:2)

1:0 Wojciech Ruczyński (19)

1:1 Arkadiusz Woźniak (27)

1:2 Szymon Graczyk (81)

2:2 Maciej Nowacki (90+2)

2:3 Arkadiusz Dąbrowski (98)

Zawisza: Jan Stypczyński – Patryk Szymański (83,Tomasz Widomski), Tomasz Detmer, Mikołaj Pieniądz, Bartosz Bąk (89, Patryk Kuczawski) – Adrian Brzeziński, Adam Wiśniewski, Patryk Błażejewicz (80, Maciej Nowacki), Paweł Kanik – Patryk Bereza (56, Oskar Ziemba), Wojciech Ruczyński. Trener: Jacek Łukomski. Gryf: Adam Owsianny – Arkadiusz Czekalski (114, Patryk Szamlewski), Krzysztof Bogdziński, Szymon Graczyk, Arkadiusz Dąbrowski, Dawid Szczygielski (120, Jakub Dzikowski), Łukasz Krężel (87, Bartosz Łobodziński), Łukasz Piasecki, Paweł Perczyński, Arkadiusz Woźniak, Maciej Lewicki. Trener: Remigiusz Kuś. Żółte kartki: Brzeziński, Wiśniewski, Pieniądz, Detmer – Lewicki, Czekalski, Dąbrowski, Piasecki. Sędziowie: Łukasz Damski (Tryszczyn) – główny, Paweł Wojtysiak (Bydgoszcz) i Bartosz Hak (Królikowo) – asystenci.