Nie było czwartego sparingowego zwycięstwa bydgoskiego Zawiszy

Dzisiaj na stadionie przy ul. Słowiańskiej Zawisza rozegrał już szósty mecz kontrolny. Sparingpartnerem był GLKS Dobrcz, dziesiąta drużyna klasy A (grupa Bydgoszcz I) po rundzie jesiennej. Trener Patryk Zarosa dysponował 15 zawodnikami. Pozostali powołani na to spotkanie nie mogli wystąpić z uwagi na choroby (angina, grypa) lub kontuzje.

Do przerwy lepiej prezentował się zespół z Dobrcza, który zdobył dwa gole po strzałach Łukasza Jaruszewskiego i Bartosza Kuligowskiego.

Z początkiem drugiej połowy bydgoski szkoleniowiec dokonał roszad w składzie. Na boisku pojawili się: Ernest Szumla, Wojciech Ruczyński i po raz pierwszy testowany w drużynie Zawiszy – Wiktor Murawski, napastnik z Ukrainy. Gra bydgoszczan była tylko nieco lepsza. GLKS Dobrcz zasłużenie pokonał Zawiszę 2:1.

26.02.2017. 18:00. Bydgoszcz: Stadion im. E. Połtyna, ul. Słowiańska 7: Zawisza Bydgoszcz (klasa B) – GLKS Dobrcz (klasa A) 1:2 (0:2)

0:1 Łukasz Jaruszewski (13)

0:2 Bartosz Kuligowski (30)

1:2 Mikołaj Sierocki (89)

Zawisza: Marcin Niwiński (65, Kamil Marczuk) – Jarosław Lewandowski, Sebastian Każuro, Cezary Kiełpiński, Filip Suwik – Patryk Piechocki, Patryk Błażejewicz – Krzysztof Topoliński, Mikołaj Sierocki (46, Wojciech Ruczyński), Grzegorz Taczkowski (46, Ernest Szumla) – Krzysztof Jankowski (46, Wiktor Murawski). Zawodnicy wchodzili też na tzw. zmiany powrotne. Trener: Patryk Zarosa. Sędziowie: Marcin Modry – główny, Patryk Wróblewski i Patryk Engelbrecht – asystenci (wszyscy z Bydgoszczy).