Pierwszy w historii mecz Zawiszy z Olimpią Wtelno

W sobotę (22 października, godz. 11:00) Zawisza Bydgoszcz w meczu klasy B, w Potulicach, podejmować będzie Olimpię Wtelno. To kolejna nowa drużyna na piłkarskiej mapie, bowiem nigdy bydgoszczanie z nią nie rywalizowali. Wteleński Klub Sportowy Olimpia powstał 16 września 2011 roku. W gronie 15 założycieli był Kazimierz Kasiorek... od ponad 20 lat gospodarz na obiekcie bydgoskiego Zawiszy, ale mieszkaniec Wtelna. W Olimpii są też inne osoby związane z Zawiszą w przeszłości. Trenerem zespołu z Wtelna jest Aleksander Opaczewski, wychowanek Zawiszy. W latach 70. minionego wieku grał w młodzikach bydgoskiego klubu, a w sezonie 1979/80 zdobył zwycięską bramkę dla juniorów starszych w meczu z Unią Janikowo (wygrana 1:0), rozegranym 11 listopada 1979 roku. Wychowankiem Zawiszy jest również napastnik Łukasz Piasecki, który występował w drugiej drużynie seniorów. W sezonie 2009/10 zagrał w 10 meczach rezerw w klasie A, w których zdobył jednego gola. W kolejnym sezonie wystąpił w 3 spotkaniach. W 2010 roku Łukasz Piasecki był w drużynie juniorów starszych Zawiszy, która wygrała ligę wojewódzką, a następnie po zwycięskim dwumeczu z Lechią Gdańsk (2:0 i 2:2) awansowała do półfinału Mistrzostw Polski. W nim okazała się gorsza od Zagłębia Lubin (wygrana na wyjeździe 1:0 i porażka u siebie 1:2). Warto podkreślić, że w tamtej drużynie juniorów starszych Zawiszy, którą jako główny trener prowadził Robert Wójcik (obecnie szkoleniowiec reprezentacji Polski U-15), grali też m.in.: Patryk Cuper, Rafał Lipiński, Jacek Góralski (obecnie zawodnik ekstraklasowej Jagielloni Białystok) i Jakub Bojas. Po tej krótkiej podróży do przeszłości, wrócę jednak do obecnych czasów. W tych rozgrywkach klasy B Łukasz Piasecki uzyskał 4 bramki dla Olimpii. Po słabym starcie i dwóch pogromach z Akademią Futbolu Brzoza (1:7) i Wisłą Fordon (1:5), ekipa z Wtelna gra dobrze. Zanotowała kolejno: remis i 4 zwycięstwa z rzędu m.in. na wyjeździe 3:2 z GLZS Sadki i w Koronowie (gra tam jako gospodarz) 2:1 z Zielonymi Zalesie. Sobotnia rywalizacja trzeciego w tabeli – Zawiszy i czwartej – Olimpii, zapowiada się więc ciekawie.

Na zdjęciu: Kazimierz Kasiorek (na pierwszym planie) - jeden z grona założycieli klubu WKS Olimpia Wtelno i gospodarz na obiekcie Zawiszy przed meczem z Wisłą Fordon, na stadionie przy ul. Sielskiej. W tle widoczny również prezes Stowarzyszenia Piłkarskiego „Zawisza" - Krzysztof Bess (w czapeczce).