Pogrzeb Adam Kuryły

Dzisiaj o godz. 11:00 na Cmentarzu Parafii św. Wincentego a' Paulo przy al. Wyszyńskiego rozpoczęła się msza święta, a po niej odbył się pogrzeb Adama Kuryły, zawodnika Zawiszy w latach 1974-1981. Zasłużonego dla klubu piłkarza żegnały tłumy. Obok najbliższej rodziny licznie pojawili się kibice. Wśród przybyłych nie zabrakło wiceprezesa Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Michała Dołożenki i byłego sędziego Romana Kostrzewskiego. Licznie stawili się byli zawodnicy Zawiszy, nie tylko Ci z sekcji piłkarskiej, a także trenerzy. Wśród nich m.in.: Edmund Rychlewicz, Ryszard Harmata, Andrzej Witkowski, Wacław Starzyński, Paweł Straszewski, Ryszard Ługowski, Wiesław Gałkowski i Stanisław Mątewski. Stowarzyszenie Piłkarskie „Zawisza” reprezentował Jerzy Mickuś, który złożył okazały wieniec. Wystawiony został poczet sztandarowy ze sztandarem CWZS Zawisza. Syn Adama Kuryły, Tomasz, ubrany był w niebiesko-czarną koszulkę i w rękach trzymał portret swojego taty. Urna z prochami Adama Kuryły została złożona w rodzinnym grobie. Grób przyozdobiły liczne wieńce, kwiaty i znicze, a także portret zmarłego piłkarza.

Powiązana galeria: