Przemysław Dachtera za Jacka Łukomskiego

Od 23 października trenerem drużyny seniorów Zawiszy Bydgoszcz został 39-letni Przemysław Dachtera (na zdjęciu). Wymieniony szkoleniowiec zastąpił Jacka Łukomskiego, który wywalczył z podopiecznymi dwa awanse z rzędu i mimo rozstania z drużyną seniorów jednak pozostanie w klubie. Jacek Łukomski był trenerem zespołu seniorów bydgoskiego klubu od 1 lipca 2017 roku do 20 października 2019 roku.

Przemysław Dachtera jest magistrem wychowania fizycznego (absolwent AWFiS w Gdańsku). Szkolił młodzież w bydgoskiej Gwieździe i w SP Zawisza. Jesienią 2019 roku był szkoleniowcem juniorów starszych Zawiszy. Jest trenerem z licencją UEFA A. Jako zawodnik grał na pozycjach pomocnika i napastnika. Jest wychowankiem klubu z ul. Gdańskiej, w którym występował w latach (1989-2004 i 2006-2007). Jako senior rozegrał w barwach Zawiszy 76 spotkań ligowych.

Podziękowania dla trenera Jacka Łukomskiego i życzenia sukcesów w pracy dla nowego szkoleniowca.