Są chęci do pracy – można było zobaczyć. Zawisza po pierwszym treningu

Dzisiaj na stadionie przy ul. Słowiańskiej odbył się pierwszy trening drużyny Zawiszy Bydgoszcz, który zapoczątkował przygotowania do występów klasie A. Na zajęciach była świetna frekwencja. Stawiło się 30 zawodników, którzy z zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia zalecane przez trenera Jacka Łukomskiego. Ze względu na uraz, indywidualnie ćwiczył Patryk Bereza. Wśród trenujących znalazło się kilku nowych piłkarzy, m.in. 30-letni pomocnik Artur Cielasiński, 22-letni napastnik Tomasz Stachewicz i 22-letni obrońca Tomasz Detmer. Wszyscy są wychowankami Zawiszy. Cielasiński ma na koncie występy w nowej II lidze, a ostatnio był zawodnikiem Dębu Potulice. Ostatnim klubem Stachewicza i Detmera była trzecioligowa Wda Świecie. Trening obserwowali członkowie Zarządu Stowarzyszenia Piłkarskiego „Zawisza” z prezesem Krzysztofem Bessem na czele, Marcin Łukaszewski, a także dziennikarze „Gazety Pomorskiej” z Dariuszem Knopikiem.

Jutro i w piątek kolejne zajęcia treningowe. 15 lipca (sobota) o godz. 12:00 Zawisza rozegra sparing z Chełminanką Chełmno. Mecz ma zostać rozegrany w Kijewie Królewskim.