Ścisk w czołówce coraz większy. Podsumowanie 5. kolejki klasy B

Bydgoski Zawisza w 5. kolejce klasy B (grupa: Bydgoszcz III) miał nieprzewidzianą pauzę, ponieważ Ramiel z braku boiska nie zorganizował meczu, w którym był gospodarzem. W Bydgoszczy nadal nie wygrywa sport, a kaprysy jednego człowieka. Rywal zachował się godnie, wysyłając informację, w której życzył Zawiszy powodzenia w kolejnych potyczkach ligowych. W związku z zaistniałą sytuacją, w sobotę (24 września) trenerzy Dawid Niezbecki i Patryk Zarosa zorganizowali zawodnikom grę wewnętrzną. Odbyła się w Wojnowie, na boisku o naturalnej nawierzchni i uczestniczyło w niej 18 zawodników. Może nie była to zbyt imponująca liczba piłkarzy, ale należy wziąć pod uwagę kontuzje niektórych i obowiązki związane z pracą. W jedynym sobotnim spotkaniu ligowym Zorza Ślesin zmierzyła się na własnym boisku ze Skrą Paterek. Do przerwy gospodarze wygrywali tylko 3:2, chociaż prowadzili już 2:0 i 3:1. Po zmianie stron bramki zdobywała już jedynie Zorza i zwyciężyła 6:2. Skutecznością imponuje pozyskany do drużyny ze Ślesina z Tarpana Mrocza – Dawid Tonderys, który w ostatnich dwóch spotkaniach czterokrotnie trafił do siatki rywali (2 gole z Olimpią Wtelno i 2 ze Skrą). W niedzielę (25 września) rozegrano trzy mecze. W pierwszym z nich zmierzyły się niepokonane dotąd drużyny: GLZS Sadki z Zielonymi Zalesie. Na boisku w Sadkach gospodarze nie zagrali może olśniewająco, bowiem przez długie okresy gry Zieloni mieli przewagę, jednak to oni wygrali 2:0. GLZS pozostaje więc jedyną ekipą bez porażki. Ostatnia w tabeli Iskra Zamość-Rynarzewo podejmowała przedostatnią Olimpię Wtelno. Miejscowi przegrali 1:2 i są jedynym zespołem bez punktów. W ostatnim niedzielnym meczu Wisła Fordon na stadionie przy ul. Sielskiej wręcz zdemolowała Victorię Kołaczkowo, wygrywając aż 8:0. Trzy gole uzyskał Kacper Sapa który zrównał się z liczbą zdobytych goli z najlepszym w klasyfikacji strzelców – Wojciechem Ruczyńskim z Zawiszy. Obaj mają w dorobku po sześć trafień (zobacz >>>> TUTAJ). W drużynie Victorii wystąpił w drugiej połowie (przez 30 minut) liczący 50-lat Jacek Staśkiewicz. W tabeli prowadzi Wisła Fordon, która w pięciu meczach zdobyła 12 punktów i wyprzedza GLZS Sadki (5 meczów – 9 punktów). Trzeci z tą samą liczbą „oczek” jest Zawisza, jednak ma rozegrane jedno spotkanie mniej. Czwarta w tabeli Akademia Futbolu Brzoza i zajmujący piątą lokatę Zieloni Zalesie, również wywalczyli po 9 punktów, w czterech potyczkach. „Za tydzień mecz na który wszyscy czekamy. Na boisku w Potulicach naszym rywalem będzie zdobywca Pucharu Polski z roku 2014 ZAWISZA BYDGOSZCZ!!!!” – napisano na stronie GLZS Sadki na Facebooku.

Wyniki meczów 5. kolejki klasy B (grupa: Bydgoszcz III):

Zorza Ślesin – Skra Paterek 6:2 (3:2)

Bramki: Dawid Tonderys 2, Krzysztof Łoboda, Maciej Łoboda, Sebastian Wolko, Amadeusz Masłowski – Marcin Kowalczuk, Łukasz Rybarczyk.

GLZS Sadki – Zieloni Zalesie 2:0 (1:0)

Bramki: Jarosław Kalisz, Michał Kelm.

Iskra Zamość-Rynarzewo – Olimpia Wtelno 1:2

Wisła Fordon – Victoria Kołaczkowo 8:0 (4:0)

Bramki: Kacper Sapa 3, Maciej Hemerling 2, Krzysztof Marek, Oskar Sapa, Michał Różycki.

Ramiel Bydgoszcz – Zawisza Bydgoszcz (mecz nie odbył się – gospodarze nie zorganizowali spotkania)