Z Victorią Kołaczkowo w przeszłości grały rezerwy Zawiszy

W sobotę (15 października, godz. 14:00) Zawisza w spotkaniu klasy B zmierzy się w Zamościu z Victorią Kołaczkowo. Będzie to pierwszy mecz w historii obu zespołów. Z Victorią grała już jednak w przeszłości druga drużyna Zawiszy. 29 października 1995 roku rezerwy bydgoskiego klubu podejmowały zespół z Kołaczkowa w spotkaniu klasy A i wygrały aż 6:1. Cztery bramki zdobył wówczas Maciej Nuckowski, syn znakomitego napastnika Zawiszy – Bogdana. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Leszek Kruzel. 9 czerwca 1996 roku Victoria Kołaczkowo otrzymała walkowera. Nie znam przyczyn, dlaczego tak się stało. Dokumentacja meczowa Zawiszy II z Victorią Kołaczkowo przedstawia się następująco:

29.10.1995. 11:00 (grupa II: klasa A): Zawisza II – Victoria Kołaczkowo 6:1

Bramki: Maciej Nuckowski 4, Dariusz Kołacki, Maciej Robaszkiewicz - Leszek Kruzel. Zawisza II: Jarosław Srokowski - Tomasz Wysocki, Maciej Robaszkiewicz, Paweł Lassek,Arkadiusz Brończyk, Daniel Banasik, Dariusz Górski, Jarosław Tomalczyk, Roman Frydryszak, Dariusz Kołacki, Maciej Nuckowski. Żółta kartka: Robaszkiewicz.

09.06.1996 (grupa II: klasa A): Victoria Kołaczkowo – Zawisza II 3:0 (walkower)

Związki z Zawiszą miał bramkarz Vitorii Kołaczkowo Mirosław Kilkowski, który był zawodnikiem juniorów starszych i rezerw bydgoskiego klubu w latach 1974-1975. W sezonie 1974/75 rozegrał jeden mecz w drugim zespole. Ponadto ten golkiper występował w Szubiniance Szubin.

Na zdjęciu: Marcin Szmańkowski i Oskar Ziemba w Zalesiu.