Zawisza jako gospodarz grał będzie w Potulicach

Trudno liczyć na pozytywną odpowiedź od włodarza miasta na pismo Stowarzyszenia Piłkarskiego „Zawisza”, w którym jego prezes po raz kolejny zwraca się z apelem o udostępnienie drużynie seniorów Zawiszy stadionu przy ul. Gdańskiej 163. Od dawna jest oficjalna zgoda na rozgrywanie meczów ligowych piłki nożnej przez drużynę SP Zawisza na stadionie Dębu Potulice. Wszelkie informacje pojawiające się lokalnych tytułach prasowych i na lokalnych stronach internetowych, odnośnie gry w Sicienku, Barcinie i nie wiadomo gdzie jeszcze, były tylko dywagacjami.

Obiekt w Potulicach, gdzie zespół z Bydgoszczy występował będzie jako gospodarz, mieści się przy ul. Sportowej. Zarządza nim Zespół Obsługi Oświaty i Rekreacji z Nakła nad Notecią. Boisko ma wymiary 102 metry (długość) i 69 metrów (szerokość). Trawiasta murawa jest utrzymana w świetnym stanie. Trybuny mają łącznie 500 miejsc siedzących. Na obiekcie znajduje się budynek, w którym swoje miejsce znalazły dwie szatnie dla zawodników i pomieszczenie dla sędziów. Przy budynku szatni znajduje się pomieszczenie z niewielkim tarasem, gdzie może usytuować się spiker. I mimo że Zawisza będzie grał w klasie B, kibice będą dobrze doinformowani, bowiem spiker będzie pracował na meczach ligowych Zawiszy w Potulicach. Wszystkie terminy, w których drużyna zagra jako gospodarz, pasują osobie, która podejmie się tego ważnego zadania.

Trwają rozmowy odnośnie ustalenia konkretnych terminów i godzin meczów Zawiszy w Potulicach, gdzie bydgoski zespół będzie gospodarzem. Terminarz trzeba „zgrać” z drużyną Dębu, która oprócz seniorów występujących w klasie A, ma zespoły młodzieżowe.

Na zdjęciu: widok na stadion w Potulicach.