Zawisza odpoczywał, ale nadal jest liderem. Wisła Fordon wygrała z Olimpią Wtelno

Zawisza Bydgoszcz w 13. kolejce klasy B pauzował. W najciekawiej zapowiadającym się meczu Wisła Fordon (wicelider tabeli) podejmowała czwartą w rozgrywkach – Olimpię Wtelno. Gospodarze zagrali bez kilku podstawowych zawodników. Za czerwone kartki w meczu z Zawiszą pauzowali: Kacper Sapa i Szymon Boniecki, a niektórzy borykali się z urazami. Goście, którzy na inaugurację wiosny rozgromili Akademię Futbolu Brzoza aż 8:0, przegrali po emocjonującym spotkaniu 2:4. Zawodnicy z Wtelna strzelili sobie dwa samobójcze gole! Ponadto kończyli mecz w dziesięciu, gdy za dwie żółte kartki plac gry w drugiej połowie musiał opuścić Jakub Prusakowski. Olimpia prowadziła 1:0 po bramce Łukasza Piaseckiego, wychowanka Zawiszy i przez około 30 minut dominowała na boisku. Potem było samobójcze trafienie, a następnie kontra Wisły, po której ekipa z Fordonu wygrywała do przerwy 2:1. Z upływem czasu starsi zawodnicy z Wtelna tracili kondycję i Wisła osiągnęła przewagę. Jej efektem były dwie kolejne bramki. Przy wyniku 4:1 rozmiary porażki zmniejszył Łukasz Piasecki. Wisła zrównała się punktami z Zawiszą. Obie drużyny mają po 30 punktów, ale ekipa z Fordonu ma rozegrany jeden mecz więcej. Liderem jest Zawisza, ponieważ ma korzystniejszy bilans w bezpośrednich spotkaniach z rywalem (przegrana 1:2 i zwycięstwo 3:0).

13. kolejkę rozpoczęli już w sobotę zawodnicy Zorzy Ślesin i Zielonych Zalesie. Będąca gospodarzem Zorza niespodziewanie zdeklasowała rywala, który świetnie spisywał się w rundzie jesiennej. Wygrana 9:0 jest naprawdę imponująca. Niespodziankę zanotowano w niedzielę w Zamościu, gdzie miejscowa Iskra pokonała 2:1 wyżej notowany GLZS Sadki. Gospodarze wiosną prezentują się znakomicie. W dwóch spotkaniach wywalczyli komplet, 6 punktów. Za niespodziankę trudno uznać remis w Brzozie ostatniej w tabeli Skry Paterek z Akademią Futbolu. Osłabiona kadrowo drużyna z Brzozy to nie ta sama ekipa, która rewelacyjnie prezentowała się jesienią. Wieczorem Ramiel podejmuje Victorię Kłaczkowo.

Wyniki 13. kolejki klasy B (grupa: Bydgoszcz III):

08.04.2017. 16:00: Zorza Ślesin – Zieloni Zalesie 9:0

09.04.2017. 11:00: AF Brzoza – Skra Paterek 1:1

09.04.2017. 12:00: Iskra Zamość-Rynarzewo – GLZS Sadki 2:1

09.04.2017. 14:00: Wisła Fordon – Olimpia Wtelno 4:2 (2:1)

Bramki: Dawid Wojciechowski, Maciej Hemerling, 2 gole samobójcze (1 Jakub Prusakowski) – Łukasz Piasecki 2.

09.04.2017. 18:00: Ramiel Bydgoszcz – Victoria Kołaczkowo