Zawisza po raz drugi w historii gra z Zielonymi Zalesie

W niedzielę (9 października, godz. 11:00) Zawisza w spotkaniu klasy B zmierzy się w Zalesiu z miejscowymi Zielonymi. Nie będzie to pierwszy mecz w historii obu zespołów. Bydgoska drużyna raz już grała z Zielonymi. 6 kwietnia 1983 roku trzecioligowy wówczas (również trzeci poziom rozgrywek) Zawisza zmierzył się z ekipą z Zalesia w Pucharze Polski na szczeblu okręgu i wygrał wyjazdowe spotkanie 7:0.

06.04.1983. 15:30: Zieloni Zalesie – Zawisza 0:7 (0:3)

Bramki: Krzysztof Modzelik 3, Paweł Straszewski 2, Dariusz Kościecha, Mariusz Modracki.

W drużynie Zawiszy wystąpiło wtedy 13 następujących zawodników: Andrzej Brończyk - Janusz Leński, Adam Kwaśniewski, Benedykt Nielipowicz, Franciszek Jarosz, Dariusz Kościecha, Roman Bembnista, Adam Zejer, Ryszard Michalczyk, Paweł Straszewski, Jarosław Kotas, Krzysztof Modzelik, Mariusz Modracki.

Oczywiście nie można porównywać zespołów z tamtych lat z obecnymi, ale warto pamiętać, że Zieloni Zalesie nie są nową drużyną na piłkarskiej mapie, z którymi ostatnio często ma okazję grać Zawisza. Jak potoczą się losy drugiego w historii meczu obu drużyn przekonamy się już w niedzielę. Sędziami będą arbitrzy z Bydgoszczy: Michał Głowacki jako główny oraz Patryk Engelbrecht i Patryk Wróblewski – asystenci. Ostatni z wymienionych taką samą rolę pełnił podczas spotkania Zawisza – GLZS Sadki.

Na zdjęciu: fragment boiska w Zalesiu.