Zawisza poległ z Orłem Osiek nad Notecią

Dzisiaj drużyna seniorów Zawiszy Bydgoszcz, prowadzona przez Stowarzyszenie Piłkarskie „Zawisza”, rozegrała piąty mecz kontrolny. Na stadionie w Potulicach podejmowała zespół Orła Osiek nad Notecią, dwunastą ekipę minionego sezonu w pilskiej klasie okręgowej (Grupa Północ). Z wyznaczonych do kadry meczowej przez trenera Patryka Zarosę 18 zawodników, nie stawili się wszyscy. Zawisza dysponował 15 piłkarzami, a szkoleniowiec gości Łukasz Dłoniak – 17. Po raz pierwszy zagrał w sparingu Przemysław Dachtera, wychowanek, z czwartoligową przeszłością.

Bydgoska drużyna od początku osiągnęła tzw. optyczną przewagę, ale niewiele z niej wynikało. W 9 minucie Orzeł przeprowadził kontrę i Grzegorz Chrzan zdobył prowadzenie. Tylko kwadrans grał Rafał Sobacki, który nadal odczuwa skutki urazu z poprzedniego meczu kontrolnego i na boisku zastąpił go Ernest Szumla. W 23 minucie goście po kolejnym kontrataku podwyższyli na 2:0. Marcina Niwińskiego pokonał Jakub Hamerski. Ten wynik utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron piłka do bramki Zawiszy wpadła już w 52 minucie, ale sędzia słusznie gola nie uznał, ponieważ zawodnik Orła był na spalonym. Takich wątpliwości nie było już 180 sekund później kiedy futbolówkę do siatki skierował Grzegorz Chrzan. Goście prezentowali się lepiej od bydgoszczan. W ich poczynaniach można było dostrzec lepsze zgranie. Zawisza rzadko kończył akcje strzałami (próbował m.in. Nikodem Kasperczak), więc na zdobycie gola rysowały się małe szanse. W 70 minucie Patryk Królak podwyższył na 4:0. W 83 minucie popisał się bramkarz Zawiszy, 17-letni Jan Stypczyński, który również wcześniej w kilku przypadkach udanie interweniował. Bydgoski golkiper obronił karnego, wykonywanego przez Mikołaja Michałka. Zawodnik Orła posłał piłkę w prawy róg bramkarza Janka, ale ten wyczuł jego intencje.

Następny sparing Zawisza zagra w Kcyni z... kolejnym Orłem (klasa B). Mecz odbędzie się 21 sierpnia o godzinie 12:00.

14.08.2016. 16:00. Potulice: Zawisza Bydgoszcz (klasa B) – Orzeł Osiek nad Notecią (klasa okręgowa) 0:4 (0:2)

0:1 Grzegorz Chrzan (9)

0:2 Jakub Hamerski (23)

0:3 Grzegorz Chrzan (55)

0:4 Patryk Królak (70)

W 83 minucie Jan Stypczyński (Zawisza) obronił rzut karny wykonywany przez Mikołaja Michałka.

Zawisza: Marcin Niwiński (46, Jan Stypczyński) – Patryk Piechocki, Krzysztof Łożynski, Rafał Sobacki (16, Ernest Szumla), Patryk Szymański – Sergiusz Kot, Przemysław Marchwant, Patryk Błażejewicz – Nikodem Kasperczak, Oskar Ziemba – Wojciech Ruczyński. Ponadto na zmiany: Przemysław Dachtera, Damian Nowak. Trener: Dawid Niezbecki.

Orzeł Osiek: Jakub Bąk – Mateusz Spałek, Paweł Zieliński, Błażej Ksobiech, Jan Boinski – Wojciech Węgrzyn, Zbigniew Barańczyk, Remigiusz Wieczorek, Artur Pływaczyk, Jakub Hamerski, Grzegorz Chrzan. Na zmiany weszli: Mikołaj Michałek, Sebastian Różyński, Paweł Pływaczyk, Rafał Sobek, Karol Zimny, Patryk Królak. Trener: Łukasz Dłoniak.

Sędziował: Andrzej Kupiński (Potulice).

Na zdjęciu: w ataku drużyna Zawiszy (pomarańczowe plastrony).

Powiązana galeria: