Zawisza w nastroju radosnym Potulice żegna do wiosny

Dzisiaj Potulice były miejscem meczu 12. kolejki klasy A (grupa: Bydgoszcz I). Wicelider tabeli Zawisza Bydgoszcz podejmował szóstą w rozgrywkach – Krajnę Sępólno Krajeńskie. Trener Jacek Łukomski miał do dyspozycji 18 zawodników. Szkoleniowiec nie może korzystać z kontuzjowanych m.in. Patryka Kuczawskiego, Michała Setlaka, Tomasza Stachewicza i Patryka Straszewskiego. Za cztery żółte kartki przymusową przerwę miał środkowy obrońca Bartosz Stoppel.

Gospodarze zaczęli od ataku i już po kilkudziesięciu sekundach mogli prowadzić. Dobry strzał oddał Arkadiusz Nowicki, ale bramkarz Kamil Bryś obronił. W 3 minucie dośrodkował Artur Cielasiński, futbolówkę usiłował wybić obrońca Krajny, jednak trafiła ona do Pawła Kanika. Po jego uderzeniu znów refleksem zaimponował golkiper przyjezdnych. W 10 minucie z 14 metrów kopnął piłkę Wojciech Ruczyński i po raz kolejny efektownie obronił Bryś. W 20 minucie po rzucie rożnym, w olbrzymim zamieszaniu na polu karnym Krajny, akcję zakończył niecelnym uderzeniem Adam Wiśniewski. 180 sekund później w ofensywnej akcji znów pokazał się Artur Cielasiński, a po jego strzale z kąta, z pola karnego, bramkarz Bryś wybił piłkę na rzut różny. W 35 minucie wreszcie padł zasłużony gol dla Zawiszy. Adam Wiśniewski wykonywał rzut wolny z około 20 metrów i piłka po jego strzale wylądowała w bramce Krajny. W 37 minucie Wojciech Ruczyński z 10 metrów posłał futbolówkę obok słupka. Na koniec pierwszej połowy ten sam zawodnik trafił w boczną siatkę, a z daleka uderzał Adam Wiśniewski – niestety, niecelnie. Goście do przerwy zawiedli. Nie wypracowali właściwie żadnej okazji do zdobycia goli. Próbowali czasem zagrywać piłkę do skutecznego Artura Dądeli, ale czynili to bez powodzenia.

Po zmianie stron Krajna zaprezentowała się zdecydowanie korzystniej. Już w 48 minucie goście przeprowadzili groźną akcję, po której z pola „szesnastki” usiłował pokonać bydgoskiego bramkarza Artur Dądela. Jednak po jego strzale Marcin Niwiński wybił piłkę na rzut rożny. W 58 minucie atak lewą stroną przeprowadził Paweł Kanik, który usiłował dośrodkować futbolówkę. Ta została zatrzymana ręką przez Łukasza Hernika, a sędzia zarządził rzut karny. „Jedenastkę” pewnie wykonał Artur Cielasiński i było 2:0 dla Zawiszy. Niespełna 120 sekund później znów niebezpiecznie zaatakowali goście. Po pięknym strzale z woleja Bartłomieja Pastwika świetną interwencją popisał jednak Marcin Niwiński. W 68 minucie było 3:0 dla niebiesko-czarnych po golu, który mógłby pretendować do gola kolejki w każdej lidze. Wprowadzony na boisko Patryk Szymański zagrał piłkę do Adriana Brzezińskiego, który kopnął ją z około 20 metrów, a ta wpadła przy samym spojeniu słupka z poprzeczką do bramki! Zapytałem strzelca trzeciego gola o to, jak go zdobył. Adrian oparł krótko: „– Uderzyłem i weszło”. Goście nie zamierzali się poddawać. Po jednym z ich ataków obrońcy zablokowali piłkę zmierzającą do pustej bramki. Udaną akcję przeprowadził zmiennik Jarosław Lewandowski, który wywalczył rzut rożny. W 90 minucie ustalony został wynik. Adam Wiśniewski zagrał prostopadłą piłkę do Patryka Berezy, który uderzeniem z pola karnego pokonał Brysia. W doliczonym czasie gry udaną szarżę na bramkę przeprowadził obrońca Bartosz Bąk, a po jego zagraniu Patryk Bereza tym razem strzelił obok słupka. Kibice dziękowali drużynie za wygraną i zaintonowali piosenkę o tym, że Zawisza już nigdy nie odda lidera tabeli.

Zawisza wygrał z Krajną 4:0 (1:0) i odzyskał prowadzenie w rozgrywkach klasy A (grupa I). To było ostatnie spotkanie w rundzie jesiennej, w którym bydgoska drużyna jako gospodarz zagrała w Potulicach. Zarząd Stowarzyszenia Piłkarskiego „Zawisza” dziękuje za gościnę na potulickim obiekcie prezesowi miejscowego Dębu – Krzysztofowi Ksobiakowi, Burmistrzowi Miasta i Gminy Nakło nad Notecią – Sławomirowi Napierale oraz Zespołowi Obsługi Oświaty i Rekreacji w Nakle, a także wszystkim mieszkańcom Potulic, którzy w jakikolwiek sposób mają swój udział w organizacji meczów. Na wiosnę jako gospodarz niebiesko-czarni zagrają w Potulicach po raz pierwszy w potyczce z Myśliwcem Gostycyn. Termin dopiero zostanie ustalony. Należy podkreślić, że obiekt w Potulicach jest szczęśliwy dla bydgoskiej drużyny. Z siedmiu meczów ligowych w klasie A, wygrała wszystkie! W klasie B również były same zwycięstwa! W 13. kolejce Zawisza wyjedzie do Tucholi, gdzie podejmować go będzie miejscowa Tucholanka. Mecz odbędzie się w sobotę 11 listopada (początek godz. 13:00).

05.11.2017. 13:00. Potulice: Zawisza Bydgoszcz – Krajna Sępólno Krajeńskie 4:0 (1:0)

1:0 Adam Wiśniewski (35-wolny)

2:0 Artur Cielasiński (58-karny)

3:0 Adrian Brzeziński (68)

4:0 Patryk Bereza (90)

Zawisza: Marcin Niwiński – Artur Cielasiński (75, Sergiusz Kot), Jakub Konopczyński, Tomasz Detmer, Bartosz Bąk – Adrian Brzeziński, Patryk Błażejewicz (59, Patryk Szymański), Adam Wiśniewski, Arkadiusz Nowicki, Wojciech Ruczyński (59, Patryk Bereza), Paweł Kanik (75, Jarosław Lewandowski). Ponadto w kadrze meczowej: Jan Stypczyński – Cezary Kiełpinski, Oskar Ziemba. Trener: Jacek Łukomski. Krajna: Jakub Włoch – Łukasz Hernik, Henryk Grajczyk, Paweł Siekierka, Kamil Mosek, Sławomir Suchomski (46, Bartłomiej Pastwik), Tomasz Kaczmarek (75, Maciej Kaczmarek), Łukasz Kozina, Patryk Łepek (65, Dominik Bonk), Mariusz Mosek (85, Bartłomiej Herrman), Artur Dądela. Trener: Henryk Zieliński. Żółta kartka: Brzeziński. Sędziowie: Bartosz Hak (Królikowo) – główny, Łukasz Boinski (Sadki) i Daniel Mateusiak (Szubin) – asystenci.

Wyniki innych meczów 12. kolejki klasy A (grupa: Bydgoszcz I):

04.11.2017. 13:00: Fala Świekatowo – GLKS Dobrcz 2:0 (0:0)

Bramki: Wojciech Schroeder, Maciej Kwasigroch.

04.11.2017. 13:30: GLKS Osielsko – Tucholanka Tuchola 0:4 (0:1)

W czasie meczu nie wykorzystano dwóch karnych! Andrii Rybatchin (Osielsko) posłał piłkę nad bramką, a strzał zawodnika Tucholanki obronił Filip Skory.

04.11.2017. 14:00: Rawys Raciąż – Victoria Niemcz 4:1 (2:1)

Bramki: Tobiasz Mocek 2, Adam Wera, Mateusz Pril – samobójcza.

05.11.2017. 13:00: LZS Gryf Piaseczno – Dąb Potulice 1:3 (0:1)

Bramki dla Dębu: Michał Murach, Andrzej Moskwa, Patryk Jasiński.

05.11.2017. 13:00: Tartak Wudzyn – Myśliwiec Gostycyn 7:1

05.11.2017. 14:00: Kamionka Kamień Krajeński – Victoria Koronowo 1:1

Na zdjęciu: z piłką Paweł Kanik (nr 14), z lewej Patryk Łepek (Krajna).