W trudzie ciężkich treningów sparingowa porażka

Spadkowicz z IV ligi, Unia Solec Kujawski była dziś rywalem bydgoskiego Zawiszy w czwartym meczu kontrolnym przed sezonem 2019/2020 IV ligi. Na bocznym boisku trawiastym, od strony ul. Powstańców Warszawy, obie drużyny musiały zmagać się nie tylko z sobą, ale również z panującym upałem. Jeden z piłkarzy Zawiszy powiedział mi po meczu, że zawodnicy odczuwają w nogach trudy ciężkich treningów. Te trudy faktycznie były zauważalne w poczynaniach bydgoskiej drużyny. Zwłaszcza do przerwy Unia była zdecydowanie szybsza od miejscowych i przeprowadzała składne akcje. W 19 minucie jeden z jej zawodników popisał się rajdem przez ponad połowę boiska i w efekcie został sfaulowany w polu karnym. Sędzia zarządził „jedenastkę”. Bramkarz Michał Oczkowski strzał z karnego obronił, ale był bezradny wobec dobitki Oliwera Moranowskiego. Po zmianie stron goście zdobyli jeszcze jedną bramkę. Broniącego w drugiej połowie Jana Stypczyńskiego pokonał 16-letni Hubert Chołuj. Zawisza próbował strzałów z dalszej odległości (m.in. Krzysztof Urtnowski), ale bez powodzenia. Plusem tego meczu była z pewnością postawa 18-letniego bramkarza Michała Oczkowskiego. Mimo młodego wieku umiejętnie kierował defensywą, imponował spokojem i kilka razy udanie interweniował.

24.07.2019. 18:45. Boczne boisko od strony ul. Powstańców Warszawy: Zawisza Bydgoszcz (IV liga) – Unia Solec Kujawski (klasa okręgowa) 0:2 (0:1)

Bramki: Oliwer Moranowski (19 – dobitka karnego), Hubert Chołuj (55).

W najbliższą sobotę drużyna Zawiszy odbędzie grę wewnętrzną, a kolejny sparing rozegra dopiero w kolejnym tygodniu.