Remis, który jest sukcesem

W zaległym meczu 15. kolejki IV ligi lider tabeli, Zawisza, podejmował dzisiaj w Bydgoszczy trzecią w tabeli Włocłavię. W bramce przyjezdnych wystąpił wychowanek Zawiszy – Łukasz Zapała. Do przerwy to goście przejawiali więcej inicjatywy. W 19 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez drużynę z Włocławka nastąpiło zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Wykorzystał je najskuteczniejszy zawodnik Włocłavii – Łukasz Witucki. W pierwszej połowie zawodnicy Zawiszy mieli problemy z oddaniem celnych strzałów i na przerwę schodzili z niekorzystnym wynikiem 0:1. Trener Przemysław Dachtera od początku drugiej połowy desygnował do gry dwóch zmienników. Za Korneliusza Sochania i Tomasza Żylińskiego na boisku pojawili się Adrian Brzeziński i Patryk Kozłowski. Mimo tych zmian gra Zawiszy nadal nie układała się dobrze. W 59 minucie Włocłavia podwyższyła na 2:0. W pole karne dośrodkował były zawodnik bydgoskiego klubu, Mariusz Cichowlas, a Bartosz Czyżewski pokonał Michała Oczkowskiego. Od 66 minuty bydgoska drużyna musiała radzić sobie w dziesięciu, bo za drugą żółtą kartkę (w konsekwencji – czerwona) boisko musiał opuścić Kamil Żylski. Mimo tego Zawisza zdobył dwa gole. Autorem pierwszego był Adrian Brzeziński w 80 minucie. W 87 minucie w polu karnym faulowany był Tomasz Prejs i sędzia zarządził „jedenastkę” dla gospodarzy. Wykorzystał ją Wojciech Mielcarek, doprowadzając do remisu 2:2. Ten wynik utrzymał się do końca meczu. Zawisza zachował pozycję lidera tabeli po rundzie jesiennej.

28.11.2020. 17:00: Zawisza Bydgoszcz – Włocłavia 2:2 (0:1)

Bramki: Adrian Brzeziński (80), Wojciech Mielcarek (88-karny) - Łukasz Witucki (19), Bartosz Czyżewski (59). Sędziował: Rafał Podlewski (Izdebno). Mecz bez udziału widzów.

Szczegóły z meczu >>>> TUTAJ

Wyniki innych zaległych meczów:

28.11.2020. 11:00: Wda Świecie – Orlęta Aleksandrów Kujawski (mecz z 16. kolejki) 3:2

28.11.2020. 12:00: Lider Włocławek – BKS Bydgoszcz (mecz z 13. kolejki) 4:3

28.11.2020. 12:00: Chemik Bydgoszcz – Pogoń Mogilno (mecz z 15. kolejki) 5:0

28.11.2020. 13:00: Cuiavia Inowrocław – Lech Rypin (mecz z 14. kolejki) 1:1