Z Wąbrzeźna Unici totalnie rozbici

Lider tabeli Zawisza Bydgoszcz w siódmej kolejce ligi okręgowej na stadionie przy ul. Sielskiej był gospodarzem meczu z Unią Wąbrzeźno. W Zawiszy zabrakło m.in. Bartosza Stoppela (pauza za kartki), Wojciecha Ruczyńskiego (kontuzja) i Jakuba Wituckiego, który był w wyjściowej jedenastce, ale doznał urazu na rozgrzewce i w tej sytuacji usiadł na ławce rezerwowych. Goście zajmujący przedostatnie miejsce w tabeli nie sprawili liderowi kłopotów.

Prowadzenie dla gospodarzy padło w 23 minucie. Wtedy Artur Cielasiński podał piłkę do Patryka Straszewskiego, który z powrotem odegrał ją do biegnącego w pole karne Cielasińskiego, a ten pokonał Wojciecha Leisa. Na 2:0 podwyższył Patryk Straszewski, wykorzystując z bliska podanie Pawła Kanika. Wynik do przerwy ustalił Paweł Kanik. W drugiej połowie pierwszą bramkę zdobyła Unia. Przed linią pola karnego w 59 minucie Tomasz Detemer faulował zawodnika gości. Sędzia pokazał zawodnikowi Zawiszy żółtą kartkę i zarządził rzut wolny dla Unii. Wprowadzony na boisko Kamil Kamycki posłał pikę tuż przy słupku, po prawej stronie bramkarza Marcina Niwińskiego. Bydgoski golkiper rzucił się, ale nie zdołał sięgnąć futbolówki. W 70 minucie było 4:1 dla Zawiszy. Zmiennik Oskar Ignatowski w polu karnym zagrał piłkę do Patryka Kozłowskiego, który nawet nie z 1 metra ulokował futbolówkę w bramce. Gości dobił Patryk Kozłowski w 90 minucie. Bydgoski zawodnik ograł obrońców, bramkarza i ustalił wynik spotkania.

Zawisza po siedmiu kolejkach nadal jest liderem tabeli. Bydgoska drużyna ma imponujący bilans spotkań: 7 meczów – 7 zwycięstw (bramki: 19-2).

23.09.2018. 15:00. Bydgoszcz-Fordon, ul. Sielska: Zawisza Bydgoszcz – Unia Wąbrzeźno 5:1 (3:0)

Bramki: Patryk Kozłowski 2 (70, 90), Artur Cielasiński (23), Patryk Straszewski (28), Paweł Kanik (39) – Kamil Kamycki (59-wolny).

Zawisza: Marcin Niwiński – Artur Cielasiński, Tomasz Detmer, Patryk Szymański – Adrian Brzeziński (57, Dawid Deresiewicz), Adam Wiśniewski (79, Sergiusz Kot), Natan Zniszczol, Oskar Ziemba (65, Oskar Ignatowski), Patryk Kozłowski, Paweł Kanik, Patryk Straszewski (72, Patryk Błażejewicz). Trener: Jacek Łukomski. Żółte kartki: Detmer, Straszewski, Błażejewicz. Sędziowie: Piotr Siewierski (Sienno) – główny, Janusz Pajonkowski (Śliwice) i Tomasz Linke (Tuchółka) – asystenci. Widzów 500.

W ósmej kolejce ligowej Zawisza będzie gospodarzem w meczu z Pomorzaninem Serock. Mecz zostanie rozegrany na stadionie przy ul. Sielskiej 30 września o godz. 12:00. Jednak wcześniej, bo 26 września o godz. 15:45 na obiekcie przy ul. Sielskiej Zawisza zagra mecz Pucharu Polski na szczeblu okręgu z czwartoligowym BKS-em Bydgoszcz.

Na zdjęciu zawodnicy Zawiszy w białych koszulkach. Od lewej: Paweł Kanik, Patryk Straszewski i Patryk Kozłowski (wszyscy z nich zdobyli bramki).