13. kolejka klasy A. Kadra Zawiszy na mecz z Tucholanką Tuchola

11 listopada (godz. 13:00) lider grupy I klasy A Zawisza Bydgoszcz (lider tabeli) zagra wyjazdowe spotkanie w Tucholi, gdzie będzie podejmowany przez trzecią w rozgrywkach miejscową Tucholankę. W dotychczasowych spotkaniach sobotni przeciwnik zdobył 25 punktów (8 zwycięstw, 1 remis, 3 porażki; bramki: 38-16). Nigdy dotąd nie doszło do rywalizacji ligowej pierwszych drużyn Zawiszy i Tucholanki. Jedynie rezerwy bydgoskiego klubu grały z drużyną z miasta, którego patronką jest św. Małgorzata.

Najskuteczniejszym zawodnikiem rywala jest 31-letni Patryk Kaszczyszyn, który zdobył 14 goli i prowadzi w klasyfikacji strzelców klasy A (grupa I). Wymieniony zawodnik ma za sobą grę w bydgoskim Chemiku i Chojniczance Chojnice. Nie wiadomo jednak czy zagra w sobotę, ponieważ w ostatnim zwycięskim spotkaniu z GLKS Osielsko odniósł kontuzję i został w 46 minucie zmieniony przez niespełna 18-letniego Dominika Fierka. Zresztą w Tucholance występuje wielu młodych, utalentowanych zawodników, którzy są w wieku 17-19 lat.

Trener Jacek Łukomski ustalił kadrę meczową na sobotnie spotkanie z Tucholanką. Niektórzy z zawodników nadal leczą kontuzje i nie mogli być brani pod uwagę. Szkoleniowiec powołał następujących zawodników:

Bartosz Bąk

Patryk Bereza

Patryk Błażejewicz

Adrian Brzeziński

Artur Cielasiński

Tomasz Detmer

Paweł Kanik

Cezary Kiełpinski

Sergiusz Kot

Marcin Niwiński

Arkadiusz Nowicki

Wojciech Ruczyński

Bartosz Stoppel

Patryk Szymański

Jan Stypczyński

Adam Wiśniewski

Tomasz Widomski

Oskar Ziemba

Zbiórka o godz. 10:15 na stadionie przy ul. Słowiańskiej.

Jeśli któryś z zawodników nie będzie mógł wziąć udziału w meczu powinien niezwłocznie zawiadomić kierownika drużyny, Krzysztofa Jóźwika (numer tel. 507 443 158).

Sędzią głównym spotkania Zawiszy z Tucholanką będzie Radosław Papierowski (Czapelki), a jego asystentami zostali Janusz Pajonkowski (Śliwice) i Jakub Szuprytowski (Świecie).

Pozostałe mecze 13. kolejki klasy A (grupa: Bydgoszcz I):

11.11.2017. 13:00: Krajna Sępólno Krajeńskie – LZS Gryf Piaseczno

11.11.2017. 13:00: Victoria Koronowo – Tartak Wudzyn

11.11.2017. 14:00: Dąb Potulice – Rawys Raciąż

11.11.2017. 18:00 (Bydgoszcz, ul. Gdańska 163!): Victoria Niemcz – Kamionka Kamień Krajeński

12.11.2017. 12:00: Myśliwiec Gostycyn – Fala Świekatowo

12.11.2017. 12:00: GLKS Dobrcz – GLKS Osielsko