Bez niespodzianek w 3. kolejce klasy B

Zawisza Bydgoszcz w 3. kolejce klasy B (grupa: Bydgoszcz III) wygrał 10 września w Ślesinie z Zorzą 6:1. „Zawisza nie dał szans Zorzy. Mecz obejrzało kilkuset kibiców” – napisał w tytule meczowej relacji portal naklo24.pl. Należy podkreślić, że nie jest codziennością, że na spotkaniu klasy B pojawia się kilkaset osób. Stało się tak jednak za sprawą fanów Zawiszy, którzy licznie stawili się w Ślesinie. Trzeba zaznaczyć, że nawet gdy Zawisza grał w IV lidze, często nie było takiej frekwencji (nie wspomnę już o ostatnich spotkaniach w ekstraklasie i I lidze). W tym samym dniu, już w godzinach przedpołudniowych, Akademia Futbolu Brzoza podejmowała niepokonaną dotąd Victorię Kołaczkowo. Ekipa z Brzozy (z byłymi zawodnikami juniorów Chemika Bydgoszcz w składzie) zwyciężyła jednak aż 5:1. Sędzia pokazał zawodnikom aż 8 żółtych kartek, z których 5 zobaczyli gospodarze. 10 września doszło do jeszcze jednej potyczki w grupie Bydgoszcz III: Wisła Fordon podjęła Skrę Paterek, która w minionej kolejce niespodziewanie pokonała AF Brzoza 2:1. Lider tabeli rozbił gości aż 8:0, a trzykrotnie do siatki trafił Krzysztof Marek. Wisła Fordon na razie zdecydowanie przewodzi ligowej stawce, ale nadal trwa dogrywka w meczu Wisła Fordon – Zawisza (pisałem o tym fakcie >>>>> TUTAJ). Decyzja w tej sprawie ma zapaść 23 września. 11 września rozegrano dwa spotkania. Iskra Zamość-Rynarzewo, która w tym sezonie na razie zawodzi, uległa 1:3 na własnym boisku rewelacyjnym dotychczas Zielonym Zalesie. W drużynie z Zalesia występuje weteran boisk, 52-letni pomocnik Mariusz Wekwert! Z pewnością piłkarz ten jest jednym z najstarszych zawodników w kraju. O godzinie 18:00 Ramiel Bydgoszcz na sztucznej nawierzchni, na obiekcie Chemika, zmierzył się ze spadkowiczem z klasy A – GLZS Sadki. Goście po bramce Gałkiewicza prowadzili, ale potem Ramiel zdobył dwa gole i wygrywał 2:1. Później dwa trafienia stały się udziałem drużyny z Sadek, która prowadziła 3:2. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem remisowym 3:3, a głównym „bohaterem” zdaniem gospodarzy został sędzia. Tak to jest, gdy wyznacza się arbitra z tej samej miejscowości. Sędzia nie dostrzegł kilku nieprzepisowych zagrań zawodników z Sadek w polu karnym, a jedna z bramek dla tego zespołu została zdobyta w iście koszykarskim stylu.

Wyniki meczów 3. kolejki klasy B (grupa: Bydgoszcz III)

Zorza Ślesin – Zawisza Bydgoszcz 1:6 (0:2)

Bramki: Sebastian Wolko – Wojciech Ruczyński 3, Nikodem Kasperczak, Sergiusz Kot, samobójcza.

Akademia Futbolu Brzoza – Victoria Kołaczkowo 5:1 (2:0)

Bramki: Adrian Kałek 2, Łukasz Żuchowski 2, Filip Jurczykowski – Krzysztof Stefanowicz.

Wisła Fordon – Skra Paterek 8:0 (4:0)

Bramki: Krzysztof Marek 3, Kacper Sapa, Oskar Sapa, Brian Szarek Mateusz Smerliński, Dawid Wojciechowski.

Iskra Zamość-Rynarzewo – Zieloni Zalesie 1:3 (1:0)

Bramki: Waldemar Częsz – Bartosz Musiałek, Rafał Grzelak, Paweł Piechowiak.

Ramiel Bydgoszcz – GLZS Sadki 3:3 (2:2)

Bramki: Oskar Jackowski 2, Adam Lipiński – Bartłomiej Gałkiewicz, Kamil Kaleta, Michał Kelm.

Na zdjęciu Aleksandra Ryski: w niebiesko-czarnych koszulkach - Wojciech Lewandowski (na pierwszym planie) i Patryk Błażejewicz.