Bramka Patryka i karny „Cielaka”, trwa seria Zawiszy nie byle jaka

Dzisiaj w meczu ósmej kolejki klasy okręgowej Zawisza Bydgoszcz (lider) na stadionie przy ul. Sielskiej podejmował piąty dotąd w rozgrywkach – Pomorzanin Serock. Gospodarze wystąpili osłabieni brakiem m.in. kontuzjowanych Bartosza Stoppela i Wojciecha Ruczyńskiego. Przyjezdni sprawiali sporo kłopotów bydgoskiej drużynie. Gra była momentami bardzo ostra, a sędzia główny słabo panował nad boiskowymi wydarzeniami. Pierwszy zaatakował Pomorzanin i mógł już w pierwszych minutach zdobyć prowadzenie. Zawisza dopiero w ostatnich minutach pierwszej połowy wypracował dwie dość dobre okazje bramkowe. Najpierw z ostrego kąta mocno strzelił Paweł Kanik, ale bramkarz gości Dominik Ostrowski obronił. Potem po zagraniu Adriana Brzezińskiego piłkę obok słupka kopnął Patryk Straszewski. Po zmianie stron gra nadal nie układała się gospodarzom, chociaż na ich plus należy zapisać, że próbowali oni szczęścia strzałami z dalszej odległości, których wcale nie było w ich wykonaniu do przerwy. Po jednym z takich uderzeń Adama Wiśniewskiego futbolówka trafiła w poprzeczkę. W 61 minucie po strzale Marcina Napierały bramkę zdobyli goście. Przy tej akcji faulowany był bramkarz Marcin Niwiński, ale sędzia gola uznał. W 85 minucie padło wyrównanie. Adrian Brzeziński pobiegł z piłką do końcowej linii boiska, zagrał futbolówkę w pole karne, a nadbiegający Patryk Kozłowski bez problemów skierował ją do siatki. Niespełna 120 sekund sędzia zarządził „jedenastkę” dla Zawiszy za zagranie piłki ręką przez jednego z zawodników gości. Artur Cielasiński pewnie wykonał karnego i Zawisza zwyciężył Pomorzanina Serock 2:1. Po drugiej bramce zawodnicy Zawiszy podbiegli do kibiców i wykonali popularną kołyskę dla Dawida Deresiewicza, który niedawno został szczęśliwym ojcem.

Zawisza po ośmiu kolejkach zdecydowanie prowadzi w tabeli. Bydgoska drużyna ma imponujący bilans spotkań: 8 meczów – 8 zwycięstw (bramki: 21-3)!

30.09.2018. 12:00. Bydgoszcz-Fordon, ul. Sielska: Zawisza Bydgoszcz – Pomorzanin Serock 2:1 (0:0)

Bramki: Patryk Kozłowski (85), Artur Cielasiński (87-karny) – Marcin Napierała (61).

Zawisza: Marcin Niwiński – Artur Cielasiński, Krzysztof Urtnowski, Tomasz Detmer, Bartosz Bąk – Adrian Brzeziński, Adam Wiśniewski (72, Sergiusz Kot), Patryk Kozłowski, Natan Zniszczol (88, Oskar Ignatowski), Paweł Kanik, Patryk Straszewski (54, Dawid Deresiewicz). Trener: Jacek Łukomski. Żółte kartki: Straszewski, Wiśniewski, Kot, Brzeziński. Sędziowie: Marcin Drogowski (Ciechocinek) – główny, Mikołaj Chromiński (Ciechocinek) i Piotr Drogowski (Ciechocinek) – asystenci. Widzów 500.

W dziewiątej kolejce ligowej Zawisza rozegra spotkanie wyjazdowe. Zmierzy się z Mustangiem Ostaszewo. Mecz zostanie rozegrany 7 października o godz. 15:00.

Na zdjęciu, od lewej: Artur Cielasiński, Natan Zniszczol, zawodnik Pomorzanina, Artur Brzeziński, Adam Wiśniewski.