Dramatyczny finał okręgowego pucharu we Włocławku

W finale Pucharu Polski na szczeblu K-P ZPN Zawisza zagrał dziś we Włocławku z trzecioligową Unią Janikowo. Obie drużyny zaprezentowały się godnie. W meczu nie brakowało dramatycznych zwrotów. Rywal szybko uzyskał bramkę za sprawą Adama Koniecznego. W 23 minucie czerwoną kartką ukarany został bramkarz Jan Stypczyński i od tego momentu bydgoska drużyna grała w dziesięciu. Do bramki został desygnowany Jakub Karbowski, a plac gry opuścił Patryk Kozłowski. Gdy w 38 minucie Konieczny podwyższył na 2:0 chyba nikt nie przypuszczał, że mecz może przybrać inny obrót. A tak właśnie się stało! W doliczonym czasie gry pierwszej połowy tzw. kontaktową bramkę strzelił Korneliusz Sochań. Po zmianie stron Unia mimo gry w przewadze nie potrafiła pokonać świetnie spisującego się 18-letniego bramkarza Karbowskiego. W 64 minucie Adrian Brzeziński precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego doprowadził do remisu 2:2. Ten rezultat utrzymał się do końca spotkania, więc sędzia Damian Dorn zarządził dogrywkę. W 101 minucie po akcji Tomasz Prejsa i Kamila Żylskiego z bliska głową trafił do siatki Jay Jaskólski i Zawisza wygrywał 3:2. W 108 minucie indywidualną akcją popisał się Przemysław Kędziora, doprowadzając do remisu 3:3. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, więc zdobywcę pucharu wyłonić musiały rzuty karne. Grający w Unii wychowanek Zawiszy, bramkarz Gracjan Fabiszewski, obronił pierwsze dwie „jedenastki”, wykonywane przez Korneliusza Sochania i Wojciecha Mielcarka. Ostatecznie Zawisza przegrał w karnych 3:4 i nie zdobył po raz czwarty okręgowego trofeum, które uprzednio wywalczył w 1950, 1975 i 2000 roku. Warto nadmienić, że okręgowy puchar trzykrotnie zdobyła druga drużyna Zawiszy (1956, 1963, 1973).

FINAŁ PUCHARU POLSKI NA SZCZEBLU OKRĘGU

05.08.2020. 17:00. Włocławek: Zawisza (IV liga) – Unia Janikowo (III liga) 3:3 (2:2, 1:2), karne: 3-4

Bramki: Korneliusz Sochań (45), Adrian Brzeziński (64), Jay Jaskólski (101-głową) – Adam Konieczny 2 (4, 38), Przemysław Kędziora (108). Czerwona kartka: Jan Stypczyński (23, za faul na Kędziorze). Sędziował: Damian Dorn (Bydgoszcz).

Rzuty karne: 0:0 Sochań (obroniony), 0:1 Mysiak, 0:1 Mielcarek (obroniony), 0:2 Goździk, 1:2 Deresiewicz, 1:2 Urbański (obroniony), 2:2 Mat. Oczkowski, 2:3 Garstka, 3:3 Żylski, 3:4 Kędziora.