Drugi sparing Zawisza zagrał w Wojnowie

Dzisiaj w Wojnowie Zawisza Bydgoszcz rozegrał drugi mecz kontrolny w ramach przygotowań do sezonu 2017/2018. W Wojnowie podejmował czwartoligową Pogoń Mogilno, która w minionym sezonie zajęła wysokie, trzecie miejsce. Dla rywala mecz z bydgoską drużyną był pierwszym sparingiem.

Trener Jacek Łukomski dysponował 22 zawodnikami. Zawisza w 15 minucie objął prowadzenie. Akcję prawą stroną boiska przeprowadził Patryk Kuczawski, a strzał oddał Jarosław Lewandowski. Po uderzeniu bydgoskiego zawodnika odbił piłkę obrońca. Do odbitej futbolówki dopadł Wojciech Ruczyński i z około 16 metrów trafił przy słupku do bramki. W 40 minucie Pogoń uzyskała wyrównanie i do przerwy był remis.

Na drugą połowę wyszła nowa jedenastka Zawiszy. Od początku dobrze zaczęła drużyna z Mogilna, która w 50 minucie wyszła na prowadzenie 2:1. Bramkarz Stypczyński po dośrodkowaniu sparował piłkę na bok, ale dobiegł do niej zawodnik Pogoni i skierował do siatki. W 58 minucie w akcji pokazał się były piłkarz Zawiszy – Krzysztof Szal, który zdobył gola sprzed pola karnego. Było 3:1 dla drużyny z Mogilna. Goście zdobyli jeszcze jedną bramkę. Cezary Kiełpiński sfaulował piłkarza Pogoni w polu karnym i sędzia zarządził „jedenastkę”, która została wykorzystana.

Kolejny sparing zostanie rozegrany w sobotę 22 lipca (godz. 18:00) w Wojnowie. Zawisza będzie gospodarzem meczu z Cuiavią Inowrocław, szóstą drużyną ubiegłego sezonu w IV lidze.

19.07.2017. 18:00. Wojnowo: Zawisza Bydgoszcz (klasa A) – Pogoń Mogilno (IV liga) 1:4 (1:1)

Bramki: Wojciech Ruczyński (15) – Filip Jagielski (40), Robert Matelski (50), Krzysztof Szal (58), Wiktor Mrówczyński (75-karny).

Zawisza (I połowa): Marcin Niwiński – Patryk Kuczawski, Bartosz Stoppel, Tomasz Detmer, Patryk Szymański – Adrian Brzeziński, Jarosław Lewandowski, Adam Wiśniewski, Patryk Błażejewicz – Tomasz Stachewicz, Wojciech Ruczyński.

Zawisza (II połowa): Jan Stypczyński – zawodnik testowany, Cezary Kiełpinski, Mikołaj Pieniądz, Bartosz Bąk – Artur Cielasiński, Sergiusz Kot, Maciej Nowacki, Damian Nowak – Oskar Ziemba, Paweł Kanik. Trener: Jacek Łukomski.