Zawisza wygrywa w pierwszym sparingu

Dzisiaj w Wabczu (a nie w Kijewie, jak miało to być pierwotnie) bydgoski Zawisza zagrał pierwsze spotkanie kontrolne. Rywalem była szósta w minionym sezonie w IV lidze – Chełminianka Chełmno. Bydgoska drużyna spisała się dobrze i pokonała ekipę z Chełmna 4:1 (3:0). Należy podkreślić, że na początku drugiej połowy bramkarz Zawiszy Marcin Niwiński obronił rzut karny. Był to premierowy mecz trenera Jacka Łukomskiego w roli szkoleniowca bydgoskiego zespołu.

W kolejnym sparingu, który zostanie rozegrany 19 lipca (środa), Zawisza będzie gospodarzem meczu z Pogonią Mogilno, trzecią drużyną ubiegłego sezonu w IV lidze. Mecz prawdopodobnie odbędzie się w Wojnowie.

15.07.2017. 12:00. Wabcz: Chełminianka Chełmno (IV liga) – Zawisza Bydgoszcz (klasa A) 1:4 (0:3)

Bramki: karny (w drugiej połowie) – Wojciech Ruczyński 2 (10, 24), Paweł Kanik (21), Mikołaj Pieniądz (w drugiej połowie).