Na pewno nic się nie zmieni: Zawisza mistrzem jesieni

W zaległym meczu 11. kolejki Zawisza Bydgoszcz zagrał dzisiaj w Kończewicach z miejscowym Cyklonem. Zajmujący piąte miejsce w tabeli gospodarze nie sprostali liderowi. Już w 7 minucie prowadzenie dla Zawiszy uzyskał Patryk Kozłowski, który zaskoczył bramkarza Skibińskiego strzałem z dystansu. Na 2:0 podwyższył w 18 minucie Patryk Straszewski, a asystę w tej sytuacji zaliczył Paweł Kanik. Potem gospodarze byli częściej przy piłce, jednak mieli trudności z wypracowaniem klarownych okazji do zdobycia gola. Do przerwy bydgoska drużyna wygrywała 2:0.

Po zmianie stron Zawisza miał okazje bramkowe. Najlepsza z nich została zmarnowana w 72 minucie. Wtedy po akcji Pawła Kanika z kilku metrów strzelał Patryk Straszewski. Skibiński odbił piłkę, a po uderzeniu Krzysztofa Urtnowskiego futbolówka poszybowała nad poprzeczką. W 85 minucie bydgoska drużyna zdobyła nawet bramkę (piłkę do siatki skierował Bartosz Stoppel), ale sędzia uznał, że był spalony. Zawisza wygrał 2:0 (2:0).

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Zawisza został już mistrzem jesieni Grupy I klasy okręgowej. Bydgoska drużyna zdobyła już 33 punkty i wyprzedza o 4 punkty Mustanga Ostaszewo i Start Pruszcz. Bez względu na wynik meczu ostatniej kolejki (17.11) w Więcborku, gdzie Zawisza zmierzy się z Gromem, żaden zespół nie jest w stanie wyprzedzić bydgoskiej ekipy!

14.11.2018. 14:00: Cyklon Kończewice – Zawisza Bydgoszcz 0:2 (0:2)

Bramki: Patryk Kozłowski (7), Patryk Straszewski (18).

Zawisza: Jan Stypczyński – Artur Cielasiński, Bartosz Stoppel, Jakub Witucki, Natan Zniszczol, Adrian Brzeziński (73, Oskar Ziemba), Adam Wiśniewski (89, Tomasz Detmer), Dawid Deresiewicz, Paweł Kanik, Patryk Kozłowski (63, Krzysztof Urtnowski), Patryk Straszewski (79, Wojciech Ruczyński). Trener: Jacek Łukomski. Żółte kartki: Jarosław Kaczorek (Cyklon) – Stoppel, Brzeziński, Witucki, Detmer, Deresiewicz. Sędziowie: Marek Semrau (Białe Błota) – główny, Mirosław Oparczyk (Zamość) i Sławomir Radzik (Wojnowo) – asystenci.