Porażka Zawiszy Bydgoszcz na inaugurację

Dzisiaj Zawisza Bydgoszcz rozpoczął rozgrywki IV ligi w sezonie 2019/2020. Na stadionie przy ul. Sielskiej podejmował Lecha Rypin, który w pierwszej kolejce przegrał w Bydgoszczy z BKS-em 0:3. Przed meczem miała miejsce miła uroczystość. Przedstawiciel Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej wręczył drużynie Zawiszy puchar za wygranie ligi okręgowej w sezonie 2018/2019.

U gospodarzy w wyjściowej jedenastce było dwóch debiutantów: Mateusz Wruck i Mateusz Oczkowski, który wprawdzie w przeszłości zaliczył 10 meczów, ale w drugiej drużynie Zawiszy. W składzie znalazł się też Korneliusz Sochań, który powrócił do klubu. Przez blisko kwadrans gra toczyła się w środku boiska. Potem niespodziewanie goście przejęli inicjatywę. Bramkarz Marcin Niwiński kilka razy był zmuszony zademonstrować swoje umiejętności, zwłaszcza po strzałach Martyna Trędewicza. W 34 minucie bydgoskiego golkipera wyręczył Jakub Witucki, który wybił piłkę sprzed linii bramkowej. Z kolei w 40 minucie bramkarz gości Daniel Osiecki zebrał piłkę spod nóg Adriana Brzezińskiego. Sędzia przedłużył pierwszą połowę o trzy minuty, ale bramek nie było.

Drugą połowę Zawisza rozpoczął z dwiema zmianami. Mateusza Wrucka zastąpił Artur Cielasiński, a Patryka Straszewskiego 18-letni Rafał Piekuś, dla którego był to debiut w bydgoskiej drużynie. W 50 minucie Lech objął prowadzenie po strzale Macieja Rożnowskiego, któremu piłkę zagrał Jakub Trędewicz. Wprowadzony na boisko Piekuś miał swoje szanse. W 74 minucie był nawet sam przed bramkarzem Osieckim, który odbił piłkę po jego strzale. Zmienić niekorzystny wynik próbowali: Patryk Kozłowski i Wojciech Ruczyński, ale po ich uderzeniach piłka mijała cel. Ze strony gości strzelali: Rożnowski (obronił Niwiński) i Trędewicz (niecelnie). Arbiter doliczył 5 minut do regulaminowego czasu gry, ale wynik się nie zmienił. Lech Rypin pokonał Zawiszę 1:0 (0:0).

15.08.2019. 11:00. Fordon, ul. Sielska: Zawisza Bydgoszcz – Lech Rypin 0:1 (0:0)

Bramka: Maciej Rożnowski (50).

Zawisza: Marcin Niwiński – Mateusz Oczkowski, Jakub Witucki, Michał Żurowski, Mateusz Wruck (46, Artur Cielasiński) – Adrian Brzeziński, Adam Wiśniewski (79, Wojciech Ruczyński), Korneliusz Sochań (68, Tomasz Prejs), Natan Zniszczol, Patryk Kozłowski, Patryk Straszewski (46, Rafał Piekuś). Trener: Jacek Łukomski. Żółte kartki: Witucki, Żurowski, Brzeziński, Mateusz Oczkowski – Błażej Dąbrowski, Marcin Baranowski (Lech). Sędziował: Paweł Sarnowski (Brodnica).